VUT- nakladatelství Vutium

České dráhy omezí spoje na silvestra, na Nový rok naopak dopravu posílí

Pendolino-brno-hlavni-nadraziPraha/Brno, 29. prosince 2011 (MEDIAFAX) - České dráhy postupně utlumí provoz většiny regionálních a dálkových spojů v sobotu 31. prosince. Omezení se týká spojů po celé České republice, nepojede řada vnitrostátních rychlíků a poslední vlak Pendolino odjede z Prahy na severní Moravu v 17.12. Naopak se posílí spoje v neděli odpoledne a v pondělí ráno. České dráhy během 1. a 2. ledna nabídnou o 7000 míst k sezení více, a to zejména v dálkových tratích a ve spojích se Slovenskou republikou.

Některé dálkové spoje se posílí ještě 3. a 4. ledna. Více vozů budou mít expresy a rychlíky na všech vytížených dálkových tratích. Půjde například o expresy Košičan, Landek, Hutník, Jan Perner nebo rychlík Portáš.

Důležité spoje se budou posilovat na tratích Cheb – Plzeň – Praha, Cheb – Ústí nad Labem – Praha, Praha – České Budějovice, Praha – Tanvald, Plzeň – Jihlava – Brno, Brno – Praha nebo Brno – Bohumín či Břeclav – Bohumín.

Kromě nich budou ve vybraných stanicích další osobní vozy k případnému dalšímu operativnímu posílení vlaků. Celkový počet dodatečných míst, která České dráhy cestujícím nabídnou v neděli a pondělí, může přesáhnout až 8000.

České dráhy doporučují, aby si lidé koupili jízdenky přes telefon, internet nebo v prodejních automatech, aby se vyhnuli případným frontám.

František Bužek, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN