Tradiční jízda Pálavským okruhem otevře jihomoravskou turistickou sezónu

Brno, 2. května 2013 – Tradiční parní vlak vyjede tuto sobotu 4. května na jízdu „Pálavským okruhem" z Brna do Mikulova, Valtic a Lednice. Parní jízda slavnostně otevře turistickou sezónu na jižní Moravě. Vlak v čele s parní lokomotivou 475.101 Šlechtična bude složen z historických vozů „rybáků" a zavazadlového vozu pro přepravu jízdních kol zdarma, informovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

lokomotiva

Parní vlak vyjede z brněnského hlavního nádraží v 9:30 a do Lednice přijede v poledne. Návrat do Brna je ze dvou směrů. První vlak vyjede z Lednice v 16:25 v čele s dieslovou lokomotivou Bardotka a druhý z Mikulova s parní Šlechtičnou v 16:30. V Břeclavi se na cestu do moravské metropole spojí do jedné soupravy, odjezd je v 17:10. Bufetový vůz nabídne kvalitní jihomoravská vína.

Výlet parním vlakem lze spojit s příjemným pěším výletem nebo vyjížďkou na kole. Vedle tradičních míst, jako jsou památky Lednicko-valtického areálu nebo chráněná krajinná oblast Pálava, lze navštívit řadu kulturních či sportovních akcí v Mikulově, Valticích, Lednici a Břeclavi. Připraveny jsou např. degustační přehlídky vín a ochutnávka specialit v Mikulově, v Lednici se odpoledne uskuteční Májová slavnost v duchu první republiky, v Poštorné a Břeclavi se zahájí cyklosezóna slavnostním otevíráním Lichtenštejnských stezek.

Celodenní jízdenka do vlaku stojí 290 Kč, úseková jízdenka 60 Kč. Předprodej jízdenek je v ČD centru na brněnském hlavním nádraží. Zbylé jízdenky se budou prodávat přímo ve vlaku. Bližší informace mohou zájemci získat na telefonním čísle 725 886 395. Přeprava jízdních kol, včetně tandemových a vícemístných je zcela zdarma.

zdroj: ČD


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...