Brnem proletěl dav recesistů s antinákupními vozíky

Brno, 9. prosince 2011 - Recesistický závod Antinákupní vánoční smršť se prohnal centrem Brna v podvečerních hodinách ve čtvrtek 8. prosince. Organizátoři závodu z neziskové organizace Court of Moravia chtěli akcí poukázat na konzumní styl Vánoc a zbytečné nákupní šílenství okolo dárků. „Dvoučlenné týmy, kterých se nakonec zúčastnilo více než pětatřicet, měly za úkol projet s nákupními vozíky přes určená stanoviště z České ulice až do cíle na Šilingrově náměstí,“ vysvětlil hlavní organizátor Petr Salajka.

Jednotlivé zastávky obsadili členové Court of Moravia s nejrůznějšími úkoly. Samozřejmě ryze vánočními a veselými, aby soutěžící i kolemjdoucí alespoň na chvíli vypustili starosti z hlavy a pobavili se.

Závodníci proto museli přefoukat svíčku ve skořápce z jedné strany kádě na druhou bez použití rukou, políbit náhodného chodce z davu pod snítkou jmelí nebo nakreslit pouze jednou rukou pověstné zlaté prasátko. Dále zazpívat co nejzvučněji tradiční koledy na náměstí Svobody či ozdobit živý plot toaletním papírem tak, aby věrně připomínal vánoční stromeček. Nechyběl ani panák na zahřátí u stánku turbomoštu na Zelném trhu nebo bramborový salát, který museli účastníci svépomocí nastrouhat do dárkové krabice, aby pokryli nejméně celé dno. „Poslední úkol nazvaný Vánoční pohoda se zaměřil na logické myšlení účastníků. Do cíle u stanoviště obchodu Odysea na Šilingrově náměstí totiž nemohli dříve, než složili hlavolam,“ doplnila organizátorka Jana Pouchlá.

Antinakupni-voziky-1Průběh závodu ztížilo pravidlo, že v nákupním vozíku měly týmy určitý počet označených dárků. Ten musely dovést v pořádku až do cíle, jinak získávaly trestné body. Proto si závodníci navzájem škodolibě z rachotících vozítek nazdobené krabice vyhazovali a těšili se ze zpomalení ostatních. Obdobně zákeřně působilo i pravidlo „přivázaných rukou“ – každý účastník měl svou jednu ruku připevněnou po celou dobu k držáku vozíku.

Celkovými výherci závodu (po sečtení bodů za splněné úkoly a souhrnný čas od startu do cíle) se nakonec stal tým dvou dívek nazvaný Ježíškovo pokušení, které zároveň obdržely cenu za nejkreativnější kostýmy a ozdobení dárků. Stylově totiž proběhly závodem sladěné do černobílé barvy včetně úhledně převázaných krabic.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína