Vranov u Brna: Vězenští kaplani řeší, jak vrátit do života trestance

Vranov u Brna, 21. října 2011 (MEDIAFAX) - Tři desítky vězeňských kaplanů z celého Česka se sjely do Vranova u Brna k diskusi o tom, jak začlenit vězně vracející se z výkonu trestů do společnosti. Čtyřdenní setkání kaplanů a dobrovolných duchovních katolické církve se koná v Duchovním centru sv. Františka z Pauly.

Nepodařilo se připojit k serveru.

"Na konferenci mluvíme hlavně o tom, jak zajistit fungující systém pedagogické a následné péče o propuštěné vězně. Jejich životní situace stejně jako snaha o opětovné začlenění do společnosti po návratu z vězení jsou v Česku v současnosti velmi naléhavými a nedostatečně řešenými problémy," řekla v pátek Veronika Zemanová z Brněnského biskupství.

Úvodní rozpravu vedl páter František Lízna, který působil řadu let jako vězeňský duchovní na Mírově. O zkušenosti se v přednáškách podělí kromě jiných i ředitel ostravské Nové šance Petr Novák, jehož občanské sdružení se zaměřuje na resocializaci vězňů a hledání účinných forem snižování recidivy a efektivnější adaptaci mužů propuštěných z výkonu trestu.

Přednášet budou také Immaculata Konvalinková a Jaromír Smejkal z občanského sdružení Podané ruce, které se věnuje i lidem se závislostmi, hlavní kaplanka vězeňské služby České republiky Květoslava Jakubalová z rýnovické věznice i ti, kteří prošli vlastní zkušeností výkonu trestu a následného návratu na svobodu.

"Nedílnou součástí programu je každodenní mše svatá, společné modlitby, sdílení, diskuse a práce ve skupinách," dodala Zemanová.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nepodařilo se připojit k serveru.

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Gopas - G2B TechEd 2018