IRS Jobs

V Zoo se narodilo mládě miniappalosy

Brno, 7.dubna 2011 -  V noci na středu se v brněnské zoo narodil malý hřebeček plemene miniappalosa. Váží 10kg a v kohoutku měří zhruba 80cm. Minimálně další tři dny bude ve stáji se svojí matkou, pokud vše půjde podle představ, mohou ho návštěvníci vidět už o následujícím víkendu, a to ve výběhu dětské zoo, kde se na dospělých ponících mohou děti i svézt. 

 

Poníci plemene miniappalosa byli vyšlechtěni v Evropě, přesněji v Nizozemsku křížením koní původního amerického plemene appalloosa s různými plemeny ponyů. Jestliže appaloosové dodali těmto sympatickým poníkům jejich nezaměnitelný typický vzhled, pak po ponících zdědili miniappaloosové hravou, dalo by se říct až skotačivou povahu.

Miniapalossa

Miniappaloosa je tedy klasický středně velký pony. Jeho výška v kohoutku se pohybuje v průměru okolo devadesáti centimetrů. Barva je stejná jako u výchozího plemene appaloosa, to znamená, že ponyové mohou mít různě skvrnitá zbarvení, která jsou označována jako sněhová vločka, leopard, plášť, mramor a jinovatka.

Živí se převážně ovsem, mrkví, senem a trávou. Březost je přibližně 340 dní, samice přivádí na svět jedno mládě. Pověstná je i jejich dlouhověkost.

 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN