V Brně bude stát Klíčová socha Jiřího Davida

Brno, 15. února 2011 - Na Moravském náměstí v Brně se 16. února uskuteční vernisáž šestimetrové Klíčové sochy. Jejím autorem je Jiří David, který patří k našim předním umělcům a který u nás i v zahraničí vzbudil velký ohlas díly jako Srdce nad Pražským hradem či Záře nad Rudolfinem. "Socha vyjadřuje osobní polemiku s vývojem v České republice," sdělil autor díla.

 

Klicova

Vernisáž pod širým nebem za účasti autora odstartuje na Moravském náměstí ve 12.00 hodin. Socha obsahuje 85 tisíc klíčů a vyjadřuje osobní polemiku autora s vývojem v České republice. "Socha určitě není oslavný pomník, ale naopak kritické dílo. Vyjadřuje rozpolcenost, kterou při pohledu na dnešní společnost a politiku pociťuji," uvedl Jiří David, který patří k nejvýznamnějším výtvarníkům současnosti.

Brno je jedním z několika měst, kde se socha představí. V jihomoravské metropoli bude dílo stát do 15. dubna.

 

Lenka Horáková

Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...