Moravská a česká vína ovládla sérii Zlaté ligy

Brno, 30. září 2022 – Krátce po zveřejnění výsledků soutěže Berliner Wein Trophy 2022 přišla další skvělá zpráva pro moravská a česká vína. Naprosto nečekané výsledky přineslo vyhlášení celkových vítězů seriálu vinařských soutěží The Golden League (Zlatá liga), kde tuzemská vína ovládla hned tři kategorie a zařadila se tak mezi nejlepší vína této prestižní série mezinárodních soutěží vín.

vino nalevani

Vítězem The Golden League v kategorii do 30 hektarů se staly Vinné Sklepy Skalák Leony Šebestové ze slovácké Skalky u Kyjova, v kategorii do 50 hektarů se letošním šampionem stalo Vican rodinné vinařství z Mušlova u Mikulova a nejlepším výrobcem šumivých vín celé ligy je Bohemia Sekt Starý Plzenec.

„Zlatá liga je seriálem čtyř významných soutěží. Letní a zimní edice Berliner Wein Trophy, Portugal Wine Trophy, letos konané na Madeiře, a Asia Wine Trophy, letos v jihokorejském Daejeonu. Podobně jako na olympijských hrách u soutěže národů, i tady se sčítají všechny medaile získané na jednotlivých soutěžích seriálu,“ okomentoval výsledek Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast našich vín na soutěži organizoval a dodal: „jedná se o naprosto úžasné a historické výsledky pro naše vína a vinaře. Blahopřejeme všem!“

V roce 2022 se Zlaté ligy zúčastnilo s finanční podporou Vinařského fondu 36 vinařů a vinařství s 386 víny. Jejich účast zorganizovala a administruje iniciativa Winesupporter.com, dříve GastroPress, s.r.o., vydavatel časopisu Sommelier. Všechny soutěže Zlaté ligy jsou pořádány DWM (Deutsche Wein Marketing), pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno), UIOE (Mezinárodní unie enologů) a VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Celkem se jí účastní více než 20 tis. vín z více jak 40 zemí světa.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...