Soutěž o nejlepší krajská vína zná své čtyři vítěze

Brno, 30. září 2020 – Titul „Víno Jihomoravského kraje 2020“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích.

Šardice FOS 600x400

Ucházet o titul Víno Jihomoravského kraje 2020 se mohla vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce může přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 600 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 300 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín.

Veřejná zakázka byla otevřená, přihlašování probíhalo prostřednictvím elektronické přihlášky. Hodnocení soutěžních vzorků proběhlo 9. září 2020 v „Centrum Excelence“ ve Valticích. Do soutěže se přihlásilo celkem 31 vinařů s 60 vzorky vín. V kategorii A - bílá suchá vína bylo hodnoceno 52 vzorků, v kategorii B – červená suchá vína – bylo hodnoceno 22 vzorků. Návrhy na uzavření rámcových kupních smluv s vítězi 29. 9. 2020 schválili krajští radní.

„Vybraná vína získají certifikát Víno Jihomoravského kraje 2020 a budeme je poté využívat k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách, abychom tam ukázali přednosti našich regionálních vín. Jihomoravská vína svou kvalitou a charakterem patří bezesporu k tomu, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Šimek.

Vína oceněná titulem „Víno Jihomoravského kraje roku 2020“:

  • Veltlínské zelené Extra pozdní sběr 2019 – Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.
  • Ryzlink vlašský pozdní sběr 2019 – Vinařství ŠOMAN
  • Frankovka moravské zemské víno 2019 – Vinařství Veselí nad Moravou s.r.o.
  • Svatovavřinecké pozdní sběr 2018 – VÍNO PROKEŠ s.r.o.

Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...