VUT- nakladatelství Vutium

Na Špilberku se představí šestnáct moravských vinařů

vino sklenicka kostBrno, 29. listopadu 2017 – Zatímco v letních měsících vyrážejí lidé do otevřených sklepů na jih Moravy, v zimě vinaři přijíždějí do Brna, aby dali lidem ochutnat to nejlepší, co vyrobili. V sobotu 2. prosince od 10.30 do 17.00 se proto bude konat už šestý ročník zimního Vína z blízka.

Letos akce výrazně změní podobu. Lidé se totiž díky této události podívají do prostor hradu Špilberk, kde se v jednotlivých místnostech představí celkem 16 vinařů, kteří reprezentují všechny čtyři vinařské podoblasti Moravy. „Na návštěvníky budou čekat v sálech, hranolové věži nebo královské kapli na hradě Špilberku,“ říká organizátor akce Juraj Flamik z Nadace Partnerství.

Letos bude akce unikátní také tím, že si lidé mohou víno, které jim zachutná, objednat přes webový formulář a mají možnost si nechat láhve dovézt až domů. „Tato výjimečná forma distribuce umožní lidem nákup vín za ceny, jakoby je kupovali přímo od vinaře,“ upozorňuje Flamik. Chytrý mobil bude tedy výhodou, ale lidé zvládnou objednávku i bez něj.

Ochutnávku vín může navíc každý spojit s prohlídkou expozic a výstav na Špilberku. „Díky rozšířené vstupence si lidé mohou prohlédnout sedm expozic a tři výstavy v prostorách hradu,“ říká Flamik. K tomu všemu přidá Babinský bistro a Hradní restaurace chutná drobná jídla.

Základní vstupenka na degustaci vín je za 490 korun.Degustace vín a volný vstup do výstavních prostor je možný se vstupenkou za 640 korun. „Za tuto cenu se tak lidé dostanou například i na výstavu skřetů s názvem Jeden kmen nebo se seznámí se středověkými a novověkými řemesly na výstavě Stavba jako Brno,“ dodává Flamik. Vstupenky jsou k dostání na webu Víno z blízka. Předprodej končí v pátek ve 12.00. Vstupenky ale bude možné koupit i na místě, cena bude vyšší o padesát korun.

 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit