Kam za vínem na jižní Moravě od 13. do 16. srpna?

Brno, 12. srpna 2015 – Na ústup tropických teplot si podle meteorologů ještě několik dní počkáme. A pokud vás již omrzela přecpaná koupaliště, co se ochladit stylově v některém z jihomoravských vinných sklípků? Přinášíme seznam tipů, kam za vínem na jižní Moravě vyrazit:

13. srpna
Mikulov, historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená pro všechny milovníky moravského vína. Již tradičně se koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin. Řízená degustace s výkladem a pro zájemce je po předchozí domluvě možná ukázka sezónních prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.
Prázdniny s vinařem

13. srpna
Mikulčice, Rodinné vinařství Bartoníkovi
Tour de vinohrad je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic s řízenou degustací vín a specialit vína a hroznů v příjemném prostředí moderního rodinného vinařství Bartoníkovi. Je určen pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží. Neznámé viniční tratě, muzeum Starý kvartýr v Lužicích i vinohradské muzeum v Mikulčicích představí certifikovaný průvodce. Tour začíná v 18 hodin v prostorách Informačního centra Mikulčice. Plánovaný návrat je cca ve 21 hodin. Cena za osobu je 200,- Kč.

13. srpna
Brno, Otevřená zahrada pod Špilberkem
Víno z blízka je exkluzivní sérii několika degustací v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špielberkem v Brně, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Pořadatelé se snaží nabídnout ta nejlepší tuzemská vína a umožnit návštěvníkům osobně se potkat s vinaři a dozvědět se o vínech přímo z jejich úst. Volná degustace šesti špičkových vinařů z Aliance V8 začne v 17.30 hodin. Následující tři hodiny si mohou hosté užít letní podvečerní atmosféru zahrady za zvuků živé hudby a ochutnat něco z lehkého, čerstvého a chutného občerstvení od La Bouchée.

14.–15. srpna
Bzenec, sklepní prostory pod sokolovnou
Největší přehlídka odrůdy Ryzlink rýnský v Evropě proběhne v pátek od 18 do 24 hodin a v sobotu od 14 do 21 hodin v Bzenci. Představí se cca 450 vzorků vín, z toho přes 150 vín z Německa, Francie, Rakouska a Slovenska. Všechna zahraniční vína jsou vybírána osobně organizátory u vinařů v příslušné zemi. Česká vína jsou zastoupena všemi významnými vinaři.

14.–15. srpna
Valtice, Valtické Podzemí
Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí začne ve 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu.

15. srpna
Zaječí, Areál Vinařství Vajbar, U vily 480
V sobotu 15. srpna, se veřejnosti slavnostně otevře nově zrekonstruovaný areál Vinařství Vajbar v Zaječí. Pro návštěvníky je připraven bohatý hudební a kulturní program a samozřejmě neomezená pultová degustace celého sortimentu vín Vinařství Vajbar. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastní herci a zpěváci z muzikálu Hudebního divadla v Karlíně, Addams Family. Kdo jiný by mohl vinařství popřát dalších úspěšných 200 let, než strýček Fester a jeho příbuzní. Své autogramy budou hosté rozdávat mezi 17 a 18 hodinou, následovat bude afterparty s lidovou hudbou a tancem. Cena je 299 Kč na osobu a celá akce začíná degustací kolem poledne.

15. srpna
Vranov nad Dyjí. pláž Vranovské přehrady
Galavečer sektu Lechovice je velkolepá charitativní akce, která se koná v krásném prostředí Vranovské přehrady. Tento večer je oslavou sektu a lidí dobré vůle, kteří přispívají na konto Centra Paraple. V průběhu večera je připraven bohatý program a ochutnávky vín.

15. srpna
Slavkov u Brna, zámek Slavkov - Austerlitz
Mezinárodní výstava vín na zámku na Zámku Slavkov-Austerlitz v rámci Napoleonských dnů bude slavnostně zahájena ve 12 hodin. Výstava proběhne v prostorech nádvoří zámku a vstupné, které zahrnuje skleničku, katalog a žetony na degustační vzorky je 300 Kč. K poslechu zahraje cimbálová muzika. Ukončení výstavy je plánováno na 19 hodin.

15. srpna
Čejč, areál vinných sklepů
10 ročník otevření vinných sklepů v Čejči je již tradiční akcí, na kterou přijíždějí hosté za krásnými víny, příjemným prostředím, přátelskou atmosférou i pobavením při cimbálové muzice. Letos je k degustaci připraveno více jak 200 vzorků vín ve 24 vinných sklepech. Po ukončení slavnostního otevření sklepů proběhne v areálu beseda u cimbálu.

15. srpna
Bzenec, zámecký park
8 zámeckých vinařství z Čech, Slovenska i Franci představí to nejlepší ze svých sklepů a to nejtypičtější ze své vinařské oblasti v sobotu 15. srpna od 14 do 20 hodin. V zámeckém parku Bzenec jsou přichystány prohlídky zámeckých sklepů, výstava veteránů, pro děti zahraje divadýlko v trávě a pro odrostlejší živá jazzová kapela Jazzpetit. Kromě degustace zámeckých vín můžete ochutnat skvělé sýry z farmy Pálava nebo zámecké menu v kombinaci s doporučenými víny. Posedět můžete jak v kavárničce, tak i na dece na piknikové louce.

15. srpna
Vranov nad Dyjí, vranovská pláž
Slavnostní výlov sektů ze dna Vranovské přehrady s bohatým doprovodným programem. Akce začíná v 19 hodin vystoupením skupiny Onkels, následovat bude ochutnávka vín, sommelierská soutěž, vystoupení skupiny Arakain a promítání filmu o sumci Lechovi. Večer završí výlov sektů ze dna přehrady a závěrečný ohňostroj. Vstupenka na vranovskou pláž je zároveň vstupenkou na tuto akci.

15.–16. srpna
Kyjov, sportovní hala Klavaňova gymnázia
Nejlepší vína z Čech, Moravy i zahraničí se představí na 9. ročníku výstavy vín burgundských odrůd v Kyjově. K degustaci je připraveno přibližně 400 vzorků burgundských odrůd včetně Chardonnay. Dvoudenní akce proběhne v sobotu od 14 do 24 hodin a v neděli od 11 do 17 hodin. Výstava vín probíhá v rámci akce Slováckého roku, což je folklorní slavnost konaná jednou za 4 roky. Návštěvníci si tak mohou užít tisíce krojovaných v průvodu, mnoho kulturních vystoupení, jarmark a jiné doprovodné akce.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit