Vinaři se utkají o titul Championa GRAND PRIX VINEX 2015

Brno, 28. dubna 2015 - Ve dnech 28. a 29. dubna se v Národním vinařském centru ve Valticích uskuteční odborné hodnocení letos již 22. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Cílem soutěže je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.

Nejlepší vína se dočkají medailového ocenění: 84 bodů pro stříbrnou medaili, 87 bodů pro zlatou medaili a 90 bodů pro velkou zlatou medaili. Tyto limity jsou ještě o něco přísnější, než jsou doporučené limity dle národních standardů pro soutěže vín a ještě podtrhují prestižnost ocenění z této soutěže.

Dále bude vyhodnocen „Champion“ soutěže, vítězové kategorií, nejlepší kolekce a národní vítězové pro země, které přihlásily minimálně 10 vín. Výherci hlavních cen se také mohou těšit na prestižní skleněné poháry od respektovaného umělce Bořka Šípka. Výrobce vína s titulem "Champion" obdrží ještě i profesionální chladicí vinotéku od partnera soutěže, firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA.

Letošního ročníku soutěže se účastní celkem 502 vzorků vín od 106 přihlašovatelů z 13 vinařských zemí. Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky, ale zastoupení mají také vína z Rakouska, Německa, Slovenska, Argentiny, Španělska, Francie, Maďarska, Chile, Nového Zélandu, Bulharska, Moldávie a Polska.

Vína bude hodnotit mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasednou v porotě degustátoři ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Velké Británie a Nového Zélandu.

GRAND PRIX VINEX je tradiční mezinárodní soutěží vín, kterou organizuje Národní vinařské centrum, o.p.s. ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR a s podporou Vinařského fondu.

Veřejnost bude mít příležitost seznámit se soutěžními víny na brněnském výstavišti 23. a 24. května 2015. Prezentace proběhne v pavilonu „B“ souběžně s veletrhem Minerály Brno.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN