Kam za vínem na jižní Moravě v sobotu 14. března?

Brno, 12. března 2015 - Meteorologové vyhrožují, že zima ještě neřekla své poslední slovo a že o víkendu má mrznout a sněžit. Zapomeňte na škaredé počasí (a kdo ví, zda předpovědi vůbec vyjdou) a vyražte se zahřát lahodným jihomoravským vínem! I tuto sobotu 14. března se na jižní Moravě uskuteční několik zajímavých vinařských akcí a koštů. Níže přinášíme jejich podrobný seznam.

Vranovice, sportovní hala, ulice Lipová

  • Vranovičtí vinaři srdečně zvou na 46. ročník výstavy vín ve Vranovicích. Začátek akce je ve 14 hodin, k poslechu a zpěvu zahraje cimbálová muzika Katrán a připravena bude také bohatá tombola.

Čejkovice (okr. Hodonín), sál orlovny

  • Základní organizace ČZS a vinaři z Čejkovic pořádají tradiční výstavu vín místních a přespolních vinařů, která se bude konat od 12.00 do 19.00 hod. Vstupné je 200 Kč a zahrnuje volnou degustaci vín. Občerstvení na výstavě je zajištěno.

Židlochovice, Masarykův kulturní dům (sokolovna), Tyršova T161

  • Město Židlochovice, brána do vinařského kraje, pořádá s podporou Vinařského fondu ČR Tradiční výstavu místních a regionálních vinařů. Výstavy se již tradičně účastní malovýrobci i profesionálové z Moravy a Dolního Rakouska. Začátek je v 9 hodin. Hosté se mohou těšit na doprovodný program, cimbálovou muziku Ponavu, bohaté občerstvení a tombolu.

Brno-Chrlice, restaurace U Bindrů

  • Vinařský spolek Chrlice zve na tradiční 24. výstavu vín v restauraci U Bindrů. Začátek výstavy je v 13 hodin a k poslechu zahraje cimbálová muzika Mládí z Čejče.

Lanžhot, restaurace Podlužan

  • Výstava vín ve městě Lanžhot, doplněná o vzorky vín z blízkých obcí regionu, se koná od 13 hodin v sále restaurace Podlužan. K poslechu bude hrát cimbálová muzika.

Kostelec u Kyjova, kulturní dům

  • V Kostelci proběhne od 14 hodin tradiční Výstava vín. Pro hosty bude připraveno přes 800 vzorků vín od malovinařů i od profesionálů. Součástí výstavy je i tombola, ve které vyhrává každý los. K jídlu bude grilované sele a další speciality vhodné k vínu. Od 19 hodin bude hrát cimbálová muzika.

Zdroj: Vinazmoravy.cz


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)