Sobotní dražba sektu Lechovice tradičně ve prospěch Centra Paraple

Vranov nad Dyjí, 19. srpna 2014 – Již počtrnácté letos proběhne charitativní dražba sektu společnosti Vinné sklepy Lechovice. Od roku 2000 ponořuje společnost Vinné sklepy Lechovice každoročně do Vranovské přehrady přes 900 lahví sektu, které nechává v těchto ideálních podmínkách zrát do následujícího léta. Po tuto dobu probíhá na internetu dražba uloženého sektu. Po slavnostním výlovu bývá výtěžek z dražby tradičně věnován na činnost Centra Paraple.

Společnost Vinné sklepy Lechovice uložila 9. října 2013 na dno Vranovské přehrady celkem 913 lahví sektu Sauvignon 2012, který tam v hloubce 40 metrů při teplotě 5°C a tlaku 5 atmosfér dozrává téměř rok. Vyvolávací cena jedné lahve je 1 499 Kč. Každý úspěšný dražitel přispěje na konto Centra Paraple sumou 1 000 Kč + rozdíl nabídnuté částky a vyvolávací ceny.

Letošní slavnostní výlov proběhne na Vranovské pláži v sobotu 16. srpna a bude doplněn o pestrý program: promítání filmu o sumci Lechovi, hudební vystoupení Kamila Střihavky & Leaders, ohňostroj a slavnostní předání vydražené částky Centru Paraple.

„Dlouholeté podpory od společnosti Vinné sklepy Lechovice si upřímně velice vážíme. Uplynulých třináct ročníků charitativní dražby, kterou v náš prospěch pořádají, vyneslo na informační, poradenské a rehabilitační služby Centra Paraple již více než 5 milionů korun,“ uvedla ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová.   

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple již dvacátým rokem pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál. V České republice zasáhne úraz nebo onemocnění míchy každý týden do života až čtyř lidí. V jedné vteřině - při sportu, v autě, při práci, doma – se vše změní. Musí začít znovu, jinak, na vozíku. Centrum Paraple jim pomáhá zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší samostatnosti a nezávislosti, vrátit se k rodině, věnovat se zájmům a koníčkům, vrátit se do zaměstnání.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit