Degustátoři vybrali Championy Valtických vinných trhů 2013

Valtice, 23. dubna 2013 - V Národním vinařském centru na valtickém zámku byli v pátek 19. dubna vyhlášeni Championi 46. ročníku Valtických vinných trhů v jednotlivých kategoriích. Championy vybírala téměř stovka zkušených degustátorů od 16. do 19. dubna z téměř 930 vín od 150 vinařských firem a společností.

Valtice-champion-vin

Hodnotilo se podle odrůd, nejlepší odrůdová vína získala zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. Valtické vinné trhy patří i co do počtu vzorků vín mezi nejvíce obsazované výstavy vín u nás. A která vína se umístila na prvních příčkách?

  • CHAMPION bílých vín: Ryzlink vlašský, pozdní sběr, ročník 2011 výrobce Vinařství Volařík z Mikulova
  • CHAMPION červených vín: Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů, výrobce PATRIA Kobylí a.s.
  • CHAMPION zahraničních vín: Malbec, ročník 2011 od výrobce Pascual Toso, Argentina
  • Pohár profesora Viléma Krause za nejvyšší ohodnocení komisí milovníků vína získalo víno Aurelius, výběr z hroznů, ročník 2012 z vinařství Josef Dufek ze Svatobořice – Mistřín

Veřejnosti se 46. Valtické vinné trhy otevřou v pátek 10. května od 14.30 do 23 hodin a v sobotu 11. května od 10 do 23 hodin. Ve výstavním areálu, v jízdárně Zámku Valtice budou mít všichni milovníci a přátelé vína mimořádnou příležitost ochutnávat první ucelené kolekce mladých vín ročníku 2012 včetně aktuálních Championů VVT 2013 a dalších medailových vín.

Unikátní dvoudenní přehlídka vín, organizovaná společností Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích, začne v pátek 10. května slavnostním předáním medailí oceněným vínům. Součástí programu bude také tradiční charitativní dražba několika lahví raritních a vzácných vín – championů VVT z předcházejících ročníků. Sobotní odpoledne zpestří pokus o pokoření unikátního českého rekordu v řetězovém přiťukávání nejstarším moravským růžovým vínem Gracie Rose, kterého se může zúčastnit každý návštěvník. Mimořádná nabídka vín, neopakovatelná atmosféra a dobrá nálada na Valtické vinné trhy každoročně přiláká více než 6 000 lidí.

Jednorázová vstupenka na 46. ročník Valtických vinných trhů: 60 Kč, chutnačka:  40 Kč, 1 kupon na víno: 5 Kč, katalog: 40 Kč.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...