Čtvrtý ročník soutěže Vinařství roku 2012 spěje do svého finále

Brno, 26. března 2013 - Soutěž o titul Vinařství roku 2012, pořádaná Svazem vinařů ČR, pozná ve čtvrtek svého letošního vítěze. Ocenění nejlepšímu tuzemskému vinařství za jeho práci a úspěchy v uplynulém roce bude předáno v rámci slavnostního večera 28. března v pražské Lucerně. Moderuje Marek Eben, v několika hudebních vstupech se představí i čerstvá držitelka Anděla - Aneta Langerová.

vino lahve1

Již za několik dní se jedna ze šestice vinařských společností, které se probojovaly až do finále letošního ročníku Vinařství roku, bude radovat ze svého vítězství.  Mezi nominovanými jsou Moravíno, Sonberk, Vinařství Vladimír Tetur, Vinařství Volařík, Vinařství Štěpán Maňák a Znovín Znojmo.

V rámci slavnostního galavečera 28. března ve Velkém sále paláce Lucerna, budou oznámeny výsledky i v dalších kategoriích jako je např. cena veřejnosti, o níž rozhodnou lidé svými hlasy. V průběhu večera budou mít hosté možnost ochutnat nejen vína finalistů, ale také se seznámit s víny z letošní stovky Salonu vín 2013. Večerem provede moderátor Marek Eben, hudebním vystoupením potěší hosty zpěvačka Aneta Langerová.

O držiteli titulu „Vinařství roku 2012“ rozhodla již v polovině měsíce února sedmičlenná odborná porota a stane se jím již brzy vinařství, které produkuje nejlepší vína a je nejlépe řízeno. Vítěz během slavnostního galavečera obdrží bronzovou plaketu, finanční prémii ve výši 100 000 Kč od generálního partnera Erste Corporate Banking a mediální prostor v hodnotě 100 000 Kč pro vlastní prezentaci na rozhlasové stanici Frekvence 1. Navíc bude také uveden do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích.

Na rozdíl od jiných vinařských soutěží v ČR je soutěž o titul Vinařství roku postavena na komplexním posuzování vinařských společností – tedy nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a také generálního partnera Erste Corporate Banking, hlavního partnera Spar Česká obchodní společnost a dalších partnerů.

Zdroj: NVC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...