Nejlepším sommelierem ČR je Jakub Přibyl

Brno, 12. listopadu 2012 - Jakub Přibyl zvítězil v jubilejním 15. ročníku mistrovství ČR sommelierů „BOHEMIA SEKT TROPHÉE SOMMELIER ČR 2012“, který se konal ve čtvrtek 1. listopadu v hotelu Crowne Plaza. Ve finále se letos nechali obsluhovat herci Petr Vágner a Jitka Čvančarová.

vitezove_bs_trophee_2012_v

Bohemia Sekt Trophée je oficiální Mistrovství České republiky sommelierů a za 15 let existence poroty prověřily znalosti o víně a stolování, dovednosti při obsluze v restauraci a servisu vína stovek tuzemských sommelierů. Letošního klání se zúčastnilo 20 špičkových sommelierů, z toho 4 ženy.

Oproti minulým ročníkům nastala letos ve finálové části změna disciplín, finále bylo tak pro diváky ještě atraktivnější. Na základě výsledků základního kola postoupili tři nejlepší sommelieři – Jakub Přibyl z restaurace Kalina cuisine & vins, Klára Kollárová z wine baru Vinograf a David Král ze společnosti BOHEMIA SEKT do závěrečného finále. Před zraky publika a přísné poroty každý z finalistů obsluhoval hosty ve virtuální restauraci, herecký pár Jitku Čvančarovou a Petra Vágnera. Představil jim servírovaný sekt a nabídl s patřičným servisem doutník, následoval servis bílého a dekantace červeného vína, doporučení digestivu a kávy. Publikum v sále si svými odpověďmi a chováním nejvíce získal David Král, který se stal „Mistrem sympatie“.

V porotě letošního Bohemia Sekt Trophée zasedl Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů ČR, Ing. Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT, Libor Nazarčuk, viceprezident Asociace sommelierů ČR, Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu ČR, Richard Süss, poradce pro výběr a nákup vín ve společnosti Makro, Tomáš Brůha, trojnásobný vítěz soutěže Bohemia Sekt Trophée a hlavní sommeliér společnosti BOHEMIA SEKT, Ing. Karel Babka, profesor Hotelové školy Mariánské Lázně, Milan Nemrava, předseda krajské sekce Asociace hotelů a restaurací ČR a Miroslav Jajcay, člen Asociace sommelierů Slovenska a několikanásobný vítěz sommelierských soutěží. Soutěží provázel zkušený sommelier, trojnásobný vítěz Bohemia Sekt Trophée a viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák.

Mistrovství ČR sommelierů vyhlašuje společnost BOHEMIA SEKT, ve spolupráci s Asociací sommelierů ČR. Tradičním partnerem klání je Vinařský fond a Asociace hotelů a restaurací, letošní ročník podpořily Makro a mediálním partnerem bylo opět vydavatelství Economia.

Zdroj a foto: Bohemia Sekt


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...