Za 18 měsíců vyroste na Vodové nová hala pro míčové sporty

Brno, 27. července 2023 - Brněnští radní 26. července vybrali společnost, která postaví třetí halu pro míčové sporty v areálu Vodova. Ta bude sloužit pro trénink a zápasy mládeže v míčových sportech a umožní i pořádání mezinárodních akcí. „Výstavba třetí haly pro míčové sporty je pro rozvoj brněnského sportu zásadní. V areálu Vodova je o současná sportoviště obrovský zájem a kapacitně už klubům a dalším zájemcům nestačila. Díky nové hale se rozšíří možnosti pro trénink mládeže a především se nám otevře cesta k pořádání mezinárodních mistrovství a dalších významných sportovních akcí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

volejbal ilustracni hala

Ve výběrovém řízení na zhotovitele třetí haly pro míčové sporty bylo podáno devět nabídek. „Nejvýhodnější nám zaslala společnost MORAVOSTAV Brno, a to s nabídkovou cenou 89 437 233,77 korun bez DPH. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 118 milionů korun bez DPH, jde tedy o výrazně lepší nabídku, než jsme čekali. Dle schválené smlouvy budou mít stavbaři na realizaci maximálně 18 měsíců. Předpokládáme, že by práce mohly začít v srpnu nebo v září a hotovo by mělo být na začátku roku 2025,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky René Černý.

Jedním z cílů je uspořádat v Brně mistrovství světa v basketbalu juniorek (U19) pro rok 2025 a kadetek (U17) pro rok 2026. „V nové hale budou hrát zápasy a trénovat míčové sporty mládežnické kluby, ale zároveň se tu budou moci konat mezinárodní šampionáty v basketbalu, volejbalu, házené nebo florbalu. Věřím, že zde přespříští rok v červenci budeme hostit první významnou akci, a to mistrovství světa v basketbalu juniorek,“ upřesnil radní města Brna pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Zdroj: TIS MMB


Související články: