Brno chce dát téměř 12 milionů na rekonstrukci tenisového areálu v Lužánkách

Brno, 14. listopadu 2022 - Brněnský lužánecký tenisový klub (BLTC) plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu, jejž provozuje. Město Brno na ni poskytne dotaci v maximální výši 11 744 000 korun v případě, že projekt podpoří i Národní sportovní agentura. Záměr poskytnutí dotace musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

tenis areal luzanky rekonstrukce

Areál je nejstarším samostatným tenisovým sportovištěm v Brně. Rekonstrukcí vznikne moderní tenisový areál s celoročním využitím a ideálními podmínkami pro výchovu mladých sportovců.

„V plánu je oprava šesti antukových tenisových kurtů včetně odvodnění a automatických závlah, rozšíření a rekonstrukce tří minikurtů s tréninkovou odrazovou stěnou, dále zajištění bezbariérového přístupu, nové oplocení kurtů a především zřízení dvou přetlakových hal a vybudování tří vyhlídkových teras, které umožní rodičům sledovat mladé sportovce při tréninku,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl a pokračoval: „Nejdůležitější je vybudování tenisových přetlakových hal, jež v Brně ve velké míře chybí. Členové Brněnského lužáneckého tenisového klubu tak musí v zimních měsících hradit tržní pronájem v komerčních halách, které jsou navíc k dispozici až ve večerních a nočních hodinách. Někteří jezdí trénovat dokonce mimo Brno, což kromě vysoké ceny a pozdní hodiny tréninků znamená i zdlouhavé dojíždění. To je nevyhovující zejména pro děti. Počítáme s tím, že nově postavené přetlakové haly budou moci využít i další brněnské tenisové oddíly.“

Předpokládané celkové náklady rekonstrukce činí 46 976 036 korun bez DPH. Brno poskytne dotaci v maximální výši 11 744 000 korun, náklady ve výši 2 384 802 korun uhradí spolek z vlastních zdrojů a zbylé finanční prostředky plánuje BLTC pokrýt z dotace od Národní sportovní agentury.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...