Brno chce dát téměř 12 milionů na rekonstrukci tenisového areálu v Lužánkách

Brno, 14. listopadu 2022 - Brněnský lužánecký tenisový klub (BLTC) plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu, jejž provozuje. Město Brno na ni poskytne dotaci v maximální výši 11 744 000 korun v případě, že projekt podpoří i Národní sportovní agentura. Záměr poskytnutí dotace musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

tenis areal luzanky rekonstrukce

Areál je nejstarším samostatným tenisovým sportovištěm v Brně. Rekonstrukcí vznikne moderní tenisový areál s celoročním využitím a ideálními podmínkami pro výchovu mladých sportovců.

„V plánu je oprava šesti antukových tenisových kurtů včetně odvodnění a automatických závlah, rozšíření a rekonstrukce tří minikurtů s tréninkovou odrazovou stěnou, dále zajištění bezbariérového přístupu, nové oplocení kurtů a především zřízení dvou přetlakových hal a vybudování tří vyhlídkových teras, které umožní rodičům sledovat mladé sportovce při tréninku,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl a pokračoval: „Nejdůležitější je vybudování tenisových přetlakových hal, jež v Brně ve velké míře chybí. Členové Brněnského lužáneckého tenisového klubu tak musí v zimních měsících hradit tržní pronájem v komerčních halách, které jsou navíc k dispozici až ve večerních a nočních hodinách. Někteří jezdí trénovat dokonce mimo Brno, což kromě vysoké ceny a pozdní hodiny tréninků znamená i zdlouhavé dojíždění. To je nevyhovující zejména pro děti. Počítáme s tím, že nově postavené přetlakové haly budou moci využít i další brněnské tenisové oddíly.“

Předpokládané celkové náklady rekonstrukce činí 46 976 036 korun bez DPH. Brno poskytne dotaci v maximální výši 11 744 000 korun, náklady ve výši 2 384 802 korun uhradí spolek z vlastních zdrojů a zbylé finanční prostředky plánuje BLTC pokrýt z dotace od Národní sportovní agentury.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...