V Nové Zbrojovce bude mobilní kluziště, Brno podpoří i sportování dětí v covidové době

Brno, 11. listopadu 2021 - Městská rada pověřila městskou část Brno-střed zajištěním montáže a provozu kluziště v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Brněnští radní také vsouhlasili s pořádáním akce Motivační konference, která se odehraje v rámci veletrhu LIFE! Má se uskutečnit 27. listopadu.

mobilni kluziste brno

Motivační konferenci čeká její již 2. ročník. Tématem bude „Sportování dětí v covidové době“. Posluchači se budou moci těšit na rozbor této problematiky formou prezentací a diskuzí s osobnostmi, které jsou úzce spjaty se sportem.

Výstupem konference bude motivování cílových skupin: ředitelů a učitelů škol, aby využili každou možnost, jak s dětmi sportovat. Dále aby využívali trenéry, zaměstnance (dohodáře) městské společnosti STAREZ, kteří na více jak 22 školách realizují přes 35 tréninků týdně pro cca 800 dětí. Také motivace trenérů sportovních klubů, aby s dětmi trénovali i v případě, že nebudou mít zápasy a závody. V neposlední řadě funkcionářů, kterým hodlá konference poradit, jak legislativně postupovat, aby kluby během případného covidového období mohly pokračovat v provozu.

Brno se s představiteli městské části Brno-střed dohodlo o formě zapůjčení mobilního kluziště, které bývá každý rok v období adventu instalováno na Moravském náměstí. Letos bude ale vzhledem k Olympijskému festivalu smontováno v areálu Nové Zbrojovky s tím, že veškeré náklady na zajištění montáže a provozu kluziště budou hrazeny z rozpočtu města Brna. Realizaci zajistí městská část Brno-střed. Kluziště bude k dispozici po celou zimní sezonu.

„Brno je městem sportu, což se snaží dokazovat podporou mnoha aktivit. Motivační konference nabídne lidem, kteří pracují s dětmi, spoustu poznatků a zkušeností ohledně aktuální situace. Chceme, aby děti mohly sportovat i přes nesnáze spojené s covidovým obdobím. Bruslení je pak v Brně mimořádně populární. Půjdeme poptávce naproti a tradičně podpoříme mobilní kluziště, které bruslaři tentokrát najdou v Židenicích v areálu Nové Zbrojovky,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Městská část zajistí u kluziště na Nové Zbrojovce také pokladnu a půjčovnu bruslí.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...