Projekt O kolečko víc spojil židenické florbalisty s vozíčkáři

Brno, 9. prosince 2020 – Liga vozíčkářů, která již 30 let pomáhá lidem s fyzickým a kombinovaným postižením, zahájila sociální projekt Rehabilitace s odborným fyzioterapeutem pro osoby s fyzickým a kombinovaným postižením. Nyní spojila síly s brněnským florbalovým oddílem K1 Florbal Židenice a vytvořila dlouhodobý projekt s názvem O kolečko víc.

o kolecko vic brno

O kolečko víc je projekt, který má motivovat nejen členy Florbalu Židenice, ale také všechny sportovce a aktivně žijící veřejnost. Během přerušení florbalových soutěží žideničtí hráči, trenéři, ale také rodiče nezaháleli a pravidelně sportovali. Ukázali, že je tato nepříjemná koronavirová situace nezastaví. Tato aktivita obě organizace přiměla vytvořit projekt, který nasportovanými kilometry může pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Cílem kampaně O kolečko víc je v mobilní aplikaci Strava nastřádat co nejvíce kilometrů a následně nasbírat alespoň dvojnásobek korun. Pohyb a sport je totiž důležitou součástí života zdravých lidí, ale také lidí s postižením.

Pomoci může každý z vás. Ptáte se jak? Běhejte, jezděte na kole nebo na bruslích. Zkrátka makejte na sobě! V mobilní aplikaci Strava se přidejte do clubu O kolečko víc a ukládejte své kilometry. Ale pomoci můžete i finančně. Speciálně pro projekt Rehabilitace s odborným fyzioterapeutem pro osoby s fyzickým a kombinovaným postižením zřídila Liga vozíčkářů transparentní účet, na který můžete přispět libovolnou částkou. Podrobnější informace naleznete na webech ligavozic.cz a florbalzidenice.cz


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.