Koupaliště na Kraví hoře otevřelo, vstup zatím s rouškou

Brno, 10. června 2020 – Teplota dohřívaných venkovních bazénů dosahovala na začátku června sice jen 18 stupňů Celsia, ale první plavci si je už vyzkoušeli. Také čtyři hektary travnatých ploch jsou připraveny na nápor návštěvníků. Koupaliště na Kraví hoře je v provozu.

Koupaliste Kravi hora 2

Koupaliště bude ode dneška otevřeno každý den až do 21.00 hodin. V úterý, čtvrtek a pátek si mohou návštěvníci vychutnat tradiční ranní plavání od 7.00 hodin, ostatní dny se bude areál otevírat od 9.00 hodin. Voda ve venkovních bazénech by díky dohřívání měla nyní dosáhovat 23 stupňů Celsia. 

Ceny vstupného zůstávají stejné jako loni. Provozní omezení, která je aktuálně potřeba dodržovat, se skládají z častější dezinfekce společných prostor koupaliště, omezena je také kapacita návštěvníků na 300 osob, a to včetně personálu.

„Kapacita koupaliště na Kraví hoře je v běžném provozu až 1 700 návštěvníků. Věřím, že se stávající omezení během léta rozvolní a areál bude moci navštívit mnohem více lidí. Obdivuji první desítky plavců, kteří už dnes, v den otevření, přišli a plavecký bazén vyzkoušeli,“ řekl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Aktuálně by měli návštěvníci při pohybu v areálu nosit roušku, na dece a cestou do nebo z bazénu ji mít nemusí. Kromě travnatých ploch určených pro slunění a odpočinek jsou zde k dispozici také dva beachvolejbalové kurty a dvě hřiště s umělým povrchem pro aktivní návštěvníky.

Zároveň s koupalištěm byla dnes do provozu uvedena opravená odstavná plocha nad areálem koupaliště, kterou budou nadále využívat jak návštěvníci koupaliště, tak Hvězdárny a planetária Brno. Pojme až 100 aut a je určena i pro školní autobusy. Návštěvníkům obou míst velmi usnadní parkování v lokalitě, které bylo dlouhodobě nedostačující.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.