Helios

Sportovci na Priglu vyšlapali 100 tisíc korun na charitu

oranzova kola nadace cez charita vokolopriglu brno 2018Brno, 17. října 2018 – Jednou z posledních letošních zastávek Oranžových kol Nadace ČEZ byl velmi oblíbený běžecký závod kolem Brněnské přehrady Vokolopriglu. Desítky běžců i návštěvníků pomáhaly šlapáním na charitativních kolech dobročinným projektům. Během čtyř hodin podpořili všichni příchozí potřebné částkou vyšší než 100 tisíc korun.

Krásné babí léto přálo počasím i v sobotu 13. října účastníkům oblíbeného a letos opět vyprodaného běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady Vokolopriglu. 14 kilometrů dlouhá trať po asfaltu a částečně i zvlněným terénem je každoročně výzvou pro všechny věkové i výkonnostní skupiny běžců. Mezi stánky partnerů akce se letos opět objevilo stanoviště se dvěma Oranžovými koly Nadace ČEZ. Závodníci i fanoušci zde mohli šlápnout do pedálů a pouhou minutou pohybu připsat body jednomu ze dvou dobročinných projektů neziskových organizací: spolku Společně k úsměvu, který podporuje onkologické pacienty nebo Brněnskému klubu běžeckých a sportovních aktivit, který pořádá akce pro širokou veřejnost. Pohybem získané body pak na finanční podporu oběma organizacím převede Nadace ČEZ.

Pro spolek Společně k úsměvu lidé během necelých čtyř hodin „našlapali“ částku 51 941 korun. „Příspěvek využijeme převážně na prezentaci příběhů vyléčených pacientů, kteří si prošli onkologickou léčbou. Příběhy budou rozvěšeny na Klinikách dětské onkologie, kde dodají sílu a naději aktuálně léčeným dětem a jejich rodinám. Dále budou dotisknuty brožury určené pro dětské onkologické pacienty a jejich rodiče,“uvedla místopředsedkyně spolku Markéta Šejnohová.

Na projekt Brněnského klubu běžeckých a sportovních aktivit přispěli účastníci charitativního šlapání částkou 51 023 korun. Klub věnuje příspěvek Františku Kubínkovi, mistrovi ČR v olympijském triatlonu a několikanásobnému účastníkovi běžeckého závodu Vokolopriglu, na rehabilitační péči po letošní vážné automobilové nehodě. Aktuálně podstupuje František Kubínekjiž druhou sérii rehabilitací v Kladrubech.

„Palec nahoru všem běžcům, kteří po dlouhé trati podnikli ve prospěch dobré věci ještě jízdu na našich Oranžových kolech. A velké díky samozřejmě patří i všem ostatním, kteří neváhali věnovat minutu pohybu a přispět tak zmíněným projektům,“ poděkovala za hojnou podporu ředitelka Nadace ČEZ, Michaela Ziková.


Související články: