Charitativní běh You Dream We Run očekává účast 4000 návštěvníků

Brno, 31. května 2018 – Ve dnech 8. a 9. června se již pošesté sejdou příznivci aktivního životního stylu, kterým současně nejsou lhostejné osudy lidí se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. Na sportovním stadionu ASK v Blansku se zapojí do unikátní společensko-sportovní akce You Dream We Run.

beh bezci charita we run

You Dream We Run je největší ryze charitativní akcí konanou na území České republiky pod širým nebem. Jejím cílem je plnit snydětem či dospělým osobám se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. V letošním roce se přihlásilo šestnáct zájemců o splnění snů – devět hendikepovaných dětí a sedm dospělých. O pořadí plnění první poloviny snů rozhodla odborná komise, která hodnotila nejen osudy jednotlivých účastníků, ale především unikátnost jejich přání. Pořadí plnění dalších osmi snů pak určilo veřejné losování na blanenské radnici konané 3. dubna 2018.

Jeden den pohybu plní celoživotní sny
Stěžejní náplní akce You Dream We Run je 24hodinový štafetový běh družstev, složených z libovolného počtu účastníků jakéhokoli věku. Družstva se mohou registrovat na webu akce do 20. května. Podmínkou účasti v charitativním běhu je objednání účastnických triček pro každého člena týmu. Výtěžek z prodeje těchto triček spolu se sponzorskými dary umožňují plnit sny přihlášených hendikepovaných dětí a dospělých.

Čtyřiadvacetihodinový charitativní štafetový běh You Dream We Run se v každém z pěti proběhlých ročníků setkával s trvale rostoucím zájmem veřejnosti. V dosud rekordním loňském ročníku se na běžecké dráze vystřídalo 2 000 běžců z dvaapadesáti týmů, kteří dnem i nocí uběhli přes 32 000 kol na 400m atletickém oválu. Počtem aktivních běžců se tak loňský ročník You Dream We Run stal nejmasovější sportovně charitativní akcí v Jihomoravském kraji v roce 2017. Povedlo se rovněž splnit všech deset přihlášených snů v hodnotě 360 tisíc korun pro osm dětí a dva dospělé.

V letošním již šestém ročníku očekává pořádající spolek PROSEN na podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných účast přibližně 2 500 běžců a celkově až 4 000 účastníků, kteří se zapojí do veřejné sbírky zakoupením účastnického trička a přispějí tak k možnosti splnit až 16 snů v hodnotě přibližně 970000 Kč.

Běh i bohatý doprovodný program
Součástí akce je rovněž doprovodný kulturní program a aktivity pro děti i dospělé. V minulých ročnících akci svým vystoupením mimo jiné podpořila řada známých umělců, jako např. Michal David, Martin Harich, Michal Hrůza, Láďa Kerndl, Petr Cmorik, Láďa Křížek, Ilona Csáková, Marek Ztracený, Pavel Callta či skupina O5 a Radeček. V letošním roce se účastníci akce mohou těšit například na vystoupení Martina Haricha, Atmo Music, Zakázaného ovoce, U2 revivalu a dalších interpretů.


Související články: