Berger-Huck

Mezi svátky otevře zdarma řada brněnských sportovišť

Brno, 21. prosince 2017 - Nové areály, delší program a mnohem víc rodinné zábavy. Dny sportovišť města Brna se v letošním roce uskuteční už potřetí a tentokrát půjde rovnou o třídenní akci, která Brňanům v povánočním termínu od středy 27. prosince do pátku 29. prosince otevře brány jednotlivých sportovišť.

Vysoká návštěvnost minulých let ukazuje, že Dny sportovišť města Brna táhnou. „Byli bychom rádi, aby se z toho stala vánoční tradice, aby lidé měli otevřená brněnská sportoviště a mohli si jít zasportovat. Užít si volný čas dohromady s celou rodinou, zaplavat si, případně zabruslit. Zároveň se jim představí sportoviště,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík.

Dny sportovišť města Brna pořádá společnost STAREZ – SPORT, a. s., které do nich zapojí všechny své provozy, samozřejmě vyjma koupališť. Lidem se otevře také Stadion Sokola Brno I, Sportovní a rekreační areál Kraví hora s krytým bazénem i kluzištěm, Sportovní areál Tesla Brno, který otevře saunu, halu i posilovnu, Hudy lezecká stěna Brno nebo Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole.

Rodiče i s dětmi mohou veškerá sportoviště navštívit zdarma, ovšem na některá potřebují zájemci rezervaci, kterou provedou na internetové adrese dnysportovist.cz , kde naleznou také podrobný program. „Spustili jsme webový portál, na kterém lze udělat dopředu rezervaci, jinak bychom způsobili kolaps provozů, kdyby se tam všichni návštěvníci nahrnuli,“ vysvětlil Hladík.

Vedle běžného vyžití nabídnou Dny sportovišť města Brna bohatý doprovodný program včetně soutěží o ceny. Aquapark Kohoutovice hostí Mistrovství Brna v jízdě na toboganu a lidé si tam vyzkouší také aquazorbing. Kraví Hora otevře své brány v bazénu i na kluzišti. V Městském plaveckém stadionu Lužánky zájemci okusí paddleboardy, trampolíny, nafukovací chobotnici na vodě nebo aquazorbing. Krytý bazén Ponávka připravil hodinové cvičení pro seniory, Stadion Sokola Brno I zase ukázky gymnastiky a zkušební lekce parkouru pod vedením dlouholetých trenérů.


Související články: