Ohlédnutí za 5. ročníkem PELL´S MTB kriteria v Brně

Brno, 23. září 2013 - Asi jen málokterý cyklistický závod v tuzemsku se může chlubit tak atraktivní a zábavnou tratí jako brněnské kriterium. To se předposlední zářijovou neděli letos jelo již popáté, jako vždy za nadšeného povzbuzování fanoušků. Trať v délce 2,2  km s převýšením 90 metrů vedla závodníky od startu na Dominikánském náměstí v samém srdci města do lesoparku pod hradem Špilberk. Museli tak počítat s nemalým množstvím technicky náročných sjezdů po schodech, průjezdemi nádvořím Nové radnice a čekala na ně také záludná stoupání, než zamířili ulicí Veselou do středu moravské metropole na náměstí Svobody a zpět na Dominikánské náměstí.

„Na startu se objevili nejúspěšnější tuzemští bikeři v čele s Ondřejem Cinkem, který vstoupil v této sezóně mezi kategorii Elite ve velkém stylu. Chyběl jen Jaroslav Kulhavý, který byl zaneprázdněn jinými povinnostmi,“ uvedla za organizátory Regina Balounová.

„Jelo se systémem na 1 hodinu + 1 kolo. Ti nejlepší zajeli celkem 14 kol a i dosahovali skvělých časů okolo čtyř a půl minut v jednom kole,“ upřesnila.

Zejména díky napínavému souboji tří aktérů - Jana Škarnitzla, Pavle Boudného a Matouše Ulmana - se stal závod velmi atraktivním a strhujícím po celou dobu. Jmenovaní si zaslouženě rozdělili i posty na stupních vítězů. Favorit a největší hvězda akce, Ondřej Cink, se umístil na 4. místě. Hned v prvním kole ho totiž postihl defekt předního kola a ztrátu již nedokázal stáhnout .

Cyklistice patřilo centrum města již od ranních hodin. Zmobilizovat se mohli bikeři při posledním tréninku od půl deváté, o hodinu později již odstartovala kvalifikace. Pořadatelé pamatovali  i na závod dětí, které si své cyklistické umění vyzkoušely v několika kategoriích od odrážedel až po regulérní kola. Nechyběl ani závod útěchy pro ty, kteří se neprobojovali do hlavního klání. Prožít hezký den v centru mohli i diváci, pro něž byl připraven bohatý doprovodný program.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit