Brněnský závodník Ivo Koblasa obhájil titul mistra ČR v cyklistice

Brno, 8. července 2013 – Brněnský paralympijský reprezentant Ivo Koblasa získal v pátek už osmý titul domácího mistra v silniční cyklistice. V závodu na Automotodomu nenašel přemožitele a potvrdil svoji vynikající letošní formu.

Koblasa se postavil na start mistrovského silničního závodu handicapovaných cyklistů na brněnském Automotodromu za příjemného podmračeného večera. Brněnský cyklista věnoval přípravě na závod hodně úsilí a pravidelně se účastnil zde pořádaného poháru XCR.

Tréninková píle se vyplatila. Závod byl vypsán na deset okruhů, jelo se po směru motoristických závodů. Kvůli cílovému stoupání je tento směr pro cyklisty obtížnější. Méně zkušení závodníci vyrazili do prvního cílového stoupání, ale záhy poznali jeho náročnost. Ivo čekal do třetího okruhu, kdy zaútočil v cílové rovince. Získaný náskok si pak Koblasa udržel a postupně odstup od soupeřů navýšil až na tři minuty.

Koblasa v závodě potvrdil letošní skvělou formu, kdy se mu mj. podařilo stát se vedoucím závodníkem světového pelotonu handicapovaných cyklistů.

foto: archiv Iva Koblasy


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit