Automotodrom zve na šestihodinový závod s doprovodným programem

Brno, 11. října 2012 – V sobotu 13. října se na Masarykově okruhu definitivně uzavře letošní česká okruhová sezóna. Brno čeká šestihodinový vytrvalostní závod sportovních vozů, který navíc doplní finále atraktivních závodů v jízdě řízeným smykem Czech Drift Days. Závody doplní bohatý program včetně procházky po startovním roštu, promítání historického filmu či RC modelů. O programu sobotního dne na Masarykově okruhu informoval jeho mluvčí Jiří Smetana.

Šestihodinový závod Invicta Epilog klade velké nároky na posádky vozů, kvalitu techniky i souhru mechaniků v týmových boxech. Závod se jede částečně za tmy a nabízí unikátní podívanou na vozy i samotnou trať v netradiční denní době. Celý závodní den bude přizpůsoben tak, aby mohli motorističtí fanoušci sledování závodu kombinovat s jinými aktivitami na okruhu.

Bezprostředně před začátkem závodu otevře veřejnosti startovní rošt a návštěvníci se tak budou moci projít přímo mezi připravujícími se vozy. Vstup na tzv. gridwalk bude součástí souhrnné vstupenky platné kromě procházky po startovním roštu i do paddocku a na tribunu C. Za vstupenka na všechna uvedená místa lidé zaplatí 100 Kč, vstup na sedadlové tribuny T3 a T5 bude po celý den zdarma. Vstup na grid je možný od 16 let.

Pro děti bude v krytém nadboxovém prostoru připravena dráha, kde si budou moci vyzkoušet ovládání modelů závodních aut. Dodavatelé rádiově ovládaných modelů Masters.cz navíc v 13.00 přímo na cílové rovince Masarykova okruhu otestují velký model vozu Porsche. Pro nejmenší děti bude připraven i koutek s omalovánkami.

V hlavní budově Masarykova okruhu letos vznikl nový promítací a konferenční sál, který se v sobotu změní na provizorní „kino". Návštěvníci v něm mohou bezplatně strávit libovolnou dobu. Během dne se bude v sále opakovaně promítat třiapadesátiminutový film mapující historii předválečných automobilových závodů na Masarykově okruhu. Je složen výhradně z dobových záběrů nejen z dráhy, ale i ze zázemí nebo tribun. Film je komentovaný. Tento historický dokument vystřídá dvakrát denně projekce klasických filmů s motoristickou tématikou.

Návštěvníci Epilogu mohou opět využít i možnosti projížděk po obslužné komunikaci trati. Lidé se tak mohou podívat na závodní vozy v akci z bezprostřední blízkosti. Cena jízdy podél trati v Shuttle bus stojí symbolických 50 Kč. Otevřena bude během víkendu i motokárová dráha. Desetiminutová jízda bude během závodního víkendu za akčních 100 Kč.

Praktické informace pro diváky

Hromadná doprava

V sobotu 13. října jezdí na Masarykův okruh mimořádná linka 400 z Mendlova náměstí. Linka je pro návštěvníky Invicta Epilog zdarma, jízdní řád je možné stáhnout na webových stránkách www.automotodrombrno.cz.

Doprava automobilem

Z důvodu uzavírky průjezdu Žebětínem je ze směru od Brna možný příjezd na Masarykův okruh pouze po dálnici D1 nebo silnici II/602 přes Popůvky. Parkovací plochy jsou za tribunami T3 a T5 (hlavní vstup) a nad tribunou C. Parkovné je zdarma, parkoviště C je ale přístupné jen držitelům vstupenek paddock + grid + C.

Závodní program

V závodu Invicta Epilog budou jezdci bojovat ve třech kubaturách. Poslední závod bude napínavý hlavně v té nejprestižnější kategorii – nad 3500 ccm, kde může na titul českého mistra dosáhnout několik jezdců. Nejblíže je mu Slovák Miroslav Konopka s vozem Porsche 997 RS GT3, který vede nad rodinným duem Richard Chlad sr. – Richard Chlad jr. o dvanáct bodů. Chladové s Ferrari F430 GT2 si cestu za titulem zkomplikovali šestým místem z Masaryk Racing Days, které naopak Miro Konopka se svým bratrem Matejem vyhráli. V Brně tedy půjde o všechno – titul i vicemistrovský titul, který klanu Chladů mohou sebrat Poláci Maciej Stanco a Artur Janosz, ale teoreticky i Matej Konopka a duo Kusín - Tesařík. V nižších kubaturách jsou mistrovské tituly rozdané, boj se ale povede o tituly vicemistrů. V prostřední třídě do 3500 ccm navíc bude zajímavé sledovat, jak si povede polsko-slovenská ženská posádka, která bude s vozem Porsche Cayman bojovat s mužskými posádkami jedoucími výhradně na BMW. Invicta Epilog startuje v 14.00 a končí ve 20.00

Vedle šestihodinového Invicta Epilogu se v Brně pojedou také závody v jízdě řízeným smykem Czech Drift Series. Ty se uskuteční pouze na části trati v úseku takzvaného „stadionu" (lze jej sledovat z přírodní tribuny C). Závody v driftu jsou rozděleny na jízdy jednotlivců a na atraktivní duely, kdy na dráze proti sobě bojují dva vozy. Hodnotí se několik kritérií – například úhel vozu vůči stopě, těsnost průjezdu kolem tzv. apexů (kontrolních bodů), u tandemových jízd i těsnost jízdy za soupeřem a vytváření tlaku na konkurenční vůz. Hlavní závod Czech Drift Series se uskuteční v sobotu od 11.00 do 13.00

Dvojici českých mistrovství doplní i oblíbený závod vozů Porsche GT3, která se brněnskému publiku představila už před třemi týdny na Masaryk Racing Days.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit