Běh pro život vynesl na pomoc dětem bez rodiny čtyři miliony korun

Praha, 4. října 2012 (MEDIAFAX) - Charitativní projekt Běh pro život, jehož posláním byla letos pomoc opuštěným dětem bez rodiny, přinesl celkem čtyři miliony korun. Za lepší život opuštěných dětí běželo během pátého ročníku akce celkem 11 063 lidí v sedmi městech České republiky, informovali ve čtvrtek organizátoři.

"Jsem velmi ráda, že jsme díky Běhu pro život mohli podpořit pěstounskou péči na přechodnou dobu ještě před přijetím očekávané legislativy ze strany státu. Právě pro nejmenší děti je tento typ péče často jedinou možností, jak do budoucna zajistit jejich zdravý vývoj. Děti, které nemohou vyrůstat se svými biologickými rodiči, tak čekají na vyřešení své životní situace v citově vřelém a bezpečném prostředí náhradních rodin," vysvětlila Jana Lexová z Asociace náhradních rodin ČR.

Peníze poputují na vytipování a vyškolení vhodných pěstounů na přechodnou dobu a na podporu, kterou rodiny při péči o děti dostávají. "Noví pěstouni se začali připravovat již v průběhu konání letošního ročníku Běhu pro život. Ve třech cyklech tak bylo postupně vybráno a proškoleno 48 rodin. Někteří z nich již také přijali do své péče první děti, převážně miminka, jež tak nemusela hned na startu života putovat za zdi kojeneckých ústavů," dodala Lexová.

Letošní ročník se stejně jako loni běžel po celé České republice. Účastníci poprvé vyběhli 5. května v Pardubicích, následovaly České Budějovice, Brno, Plzeň, Ústí nad Labem a Ostrava. Série běhů se uzavřela 23. června v Praze. Každý z běhů byl dlouhý přibližně čtyři kilometry a účastníci mohli trasu proběhnout či projít příjemnou procházkou.

Během uplynulých ročníků se akce zúčastnilo celkem 26 625 běžců a vybralo se přes devět milionů korun.

Denisa Šindlerová

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit