Masarykův okruh zve na víkend plný závodů a zábavy

Brno, 19. září 2012 – Všem malým i velkým milovníkům rychlých aut a závodů bude patřit víkend 22. – 23. září na Masarykově okruhu v Brně. Uskuteční se zde Masaryk Racing Days, kdy se během dvou dnů představí stovka závodních vozů v šesti různých šampionátech. Kromě závodního programu čeká návštěvníky řada doprovodných atrakcí včetně motokárového závodu, výstavy historických formulí nebo soutěže ve výměně kola formulového vozu. Vstupné na tribuny, parkovné i většina doprovodných atrakcí jsou zdarma. O programu informoval za pořadatele mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana.

Masaryk Racing Days přinášejí na Masarykův okruh nový formát automobilových závodů koncipovaných jako zábavný víkend pro celou rodinu. Tomu byl přizpůsoben i doprovodný program. Po celé dva dny budou na minibikové dráze na Masarykově okruhu probíhat závody motokár, do nichž se mohou přihlásit všichni návštěvníci. Každé dvě hodiny získají držitelé dvou nejrychlejších časů poukaz na vyhlídkovou jízdu podél závodní dráhy. Nejrychlejší motokárový jezdec každého dne pak získá unikátní možnost svézt se po Masarykově okruhu v závodním Porsche GT3 po boku předloňského mistra České republiky Jiřího Mičánka mladšího.

Motokárového závodu se mohou zúčastnit všichni návštěvníci, kteří mají dostatečnou výšku k řízení motokáry. Při Masaryk Racing Days platí zvýhodněná cena startovného na motokáry 100 Kč / 10 minut.

Na neděli 23. pořadatelé nachystali přehlídku historických monopostů, které závodily na tuzemských tratích v druhé polovině minulého století. Vozy budou vystaveny v prostoru centrálního náměstí, dvakrát během dne se pak představí v pohybu při jízdě po Masarykově okruhu. Každý návštěvník si pak bude moci v soutěži ve výměně kola na formulovém vozu zkusit, zda by dokázal konkurovat mechanikům Formule 1.

Poprvé bude na veřejnosti představen fyzický model návrhu Masarykova okruhu z rok 1972, který byl prvním pokusem o tvorbu moderní uzavřené trati. Model byl řadu let uložen ve skladech Automotodromu Brno, nyní si jej bude moci prohlédnout veřejnost. Zároveň s modelem nerealizovaného návrhu bude vystaven i dobový fyzický model současné trati.

Atrakce pro děti:

  • Závod RC modelů - O věcné ceny budou soutěžit děti v závodu s RC modely na kryté dráze uvnitř budovy Masarykova okruhu. Díky spolupráci s portálem Masters.cz si děti budou moci vyzkoušet hned několik modelů autíček na dálkové ovládání.
  • Gladiátorské hřiště
  • Vyjížďky po obslužné komunikaci závodní dráhy – Podívat se zblízka na závodící auta budou mít všichni návštěvníci při vyjížďkách na obslužnou komunikaci závodní trati. Mikrobusy s návštěvníky budou podél trati jezdit i během závodního programu.Vyjížďka je zpoplatněna symbolickými 50 korunami na osobu.
  • Vyhlídková plošina – Podívat se na Masarykův okruh z ptačí perspektivy bude možné na vyhlídkové plošině, která návštěvníky vyveze do pětadvacetimetrové výšky nad zemi. Atrakce je pro návštěvníky zdarma.

Vstupné na tribuny, parkovné i většina atrakcí je zdarma, 100 Kč se platí pouze do paddocku – depa závodních strojů.

Kompletní přehled doprovodného programu a rozmístění atrakcí v areálu Masarykova okruhu najdete na www.automotodrombrno.cz.

Závodní program

Během víkendu Masaryk Racing Days se představí stovka závodních vozů v šesti různých šampionátech. Ve sprinterských šampionátech českého mistrovství jde o poslední závodní víkend, při němž se rozdají české mistrovské tituly.

Divize 2+3

Sprinterský závod formulových monopostů ozvláštní přítomnost ženy ve startovním poli. Se soupeři se za volantem formule Gloria C8F utká devatenáctiletá Branislava Lapínová ze Slovenska. O titul ve formulové divizi se poperou Petr Trnka, Antonín Sús a Petr Fulín junior. Trnka má před závěrečným podnikem sezony na druhého Súse náskok bezmála dvacet bodů, takže i neúspěch v jednom ze dvou závodů by jej o mistrovský titul mohl připravit.

Divize 4

Vozy Divize 4 soupeří o titul ve více výkonnostních třídách. Tím nejatraktivnějším soubojem bude bitva o „titul" nejlepšího českého jezdce, ke kterému má nakročeno Antonín Herbeck s vozem PaganiZonda. Největším soupeřem pro Herbecka by mohl být Tomáš Kostka na Audi A4 DTM, ostatně jejich kolize pár set metrů před cílem ukončila první závod předminulého víkendu na okruhu v Mostu. Kostka se ale do brněnského závodu nepřihlásil, barvy Bohemia Racing Team tak bude hájit Michal Matějovský, kterýje s Audi A4 DTM největším adeptem na vítězství. Vozy Divize 4 se střetnou i ve dvouhodinovém vytrvalostním závodu, ten ale nebude posledním v sezoně– znovu se „vytrvalci" sejdou ještě v půlce října na Invicta Epilog také na Masarykově okruhu.

European R-Cup

Na Masarykův okruh se po roce opět vrací populární otevřené sportovní speciály Radical. Atraktivní závod, při němž dochází k povinnému střídání jezdců, bude letos okořeněn účastí Brita Alexe Brundla, syna bývalého jezdce Formule 1 Martina Brundla.

Vizio GT3 Challenge

Příznivci stuttgartského výrobce sporťáků si užijí Vizio GT3 Challenge, v němž se mezi sebou utkají výhradně majitelé právě německých legendárních Porsche. V šampionátu bude startovat i brněnský Vladimír Hladík, který v loňském roce oba brněnské závody (tehdy ještě pod názvem EasternEuropean Cup) suverénně ovládl.

Kia Lotos Cup

Napínavou podívanou slibuje i polský šampionát Kia Lotos Cup, v němž spolu soupeří v upravených civilních vozech Kia Picanto mladí polští jezdci. Šampionát je koncipovaný jako „startovní" pro mladé talenty, a i když se v tomto závodu nebudou trhat rychlostní rekordy, souboje by měly být opravdu „plech na plech".


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit