VUT- nakladatelství Vutium

Jak na Grand Prix? Využijte bezplatnou veřejnou dopravu z centra

Brno, 22. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Víkendová Grand Prix České republiky si vynutí změny v dopravě v Brně i v jeho bezprostředním okolí. Na pořádek a hladký průběh závodů dohlédne asi tisícovka policistů, řekl ve středu velitel jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka.

Policisté v souvislosti se závody upozornili, že od pátku do neděle bude pro osobní automobily bez platného povolení k vjezdu uzavřena silnice III/3482 v úseku mezi Žebětínem a Ostrovačicemi a silnice III/6021 v úseku od parkoviště po vyústění na silnici III/3482.

Doprava automobilem je možná k záchytným parkovištím pro osobní automobily, které jsou naproti tribunám T2, T3 a T5 (parkoviště PVN - pod vysokým napětím) a v Žebětíně na výjezdu směrem k Masarykovu okruhu.

"Motorkáři mohou jako první obsazovat parkoviště Střelnice uvnitř areálu Masarykova okruhu," řekl Rybka. Po naplnění kapacity bude využíváno parkoviště PVN za tribunami T2, T3 a T5. Parkovné činí 200 korun za motocykl a víkend, automobil přijde na 150 korun na den. Majitelé autobusů pak za den parkování zaplatí 400 korun.

Policisté doporučili veřejnosti využít k cestě na okruh hromadné dopravy. Z Mendlova náměstí na Masarykův okruh bude jezdit bezplatná kyvadlová autobusová linka 400. Z parkoviště v Žebětíně pojede mimořádná bezplatná linka X. Obě linky mají konečnou před hlavní branou automotodromu, za tribunami T2, T3 a T5. Jízdní řády linek najdou lidé na webových stránkách www.automotodrombrno.cz.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit