Do Brna se sjíždí motocyklová elita, diváci, policie i pořadatelé jsou v pozoru

Brno, 22. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Brno ožije od čtvrtka nejprestižnější sportovní událostí pořádanou na území Česka. Na Masarykově okruhu se pojede Grand Prix České republiky motocyklů třídy Moto GP, diváci se mohou těšit nejen na souboje nejlepších jezdců světa, ale zřejmě i na překonání motocyklového rychlostního rekordu okruhu.

První příležitost navštívit bwin Grand Prix České republiky mají návštěvníci už ve čtvrtek. "Tři hodiny po poledni začínají dvouhodinové procházky boxovou uličkou," řekl ve středu mluvčí Masarykova okruhu Jiří Smetana. Takzvaný Pit Walk a Paddock Walk jsou podle něj jedinou veřejně dostupnou možností dostat se během víkendu přímo na závodní dráhu.

Automotodrom Brno uvolnil na tuto akci do prodeje 400 vstupenek po tisícikoruně. "V předprodeji jsme zatím prodali asi polovinu z tohoto množství, lidé tedy mohou přijít ve čtvrtek na okruh i bez vstupenky a koupit si ji až zde," upozornila výkonná ředitelka brněnského Automotodromu Ivana Ulmanová. Výtěžek ze vstupného podle ní předávají organizátoři nadaci jezdců MotoGP Riders for Health, která pomáhá rozvojovým projektům v Africe.

Oficiální program šampionátu začíná na dráze v pátek. V 9.15 vyjedou do prvního tréninku jezdci kubatury Moto3, která v letošním roce nahradila dvoutaktní motocykly do 125 ccm. Královská kubatura MotoGP má naplánované tréninky na 10.10 a na 14.10.

Sobotní program na Masarykově okruhu vyvrcholí po dopoledních trénincích odpolední kvalifikací. "Pro nedělní závod je to klíčová věc. Pokud se nám podaří dobře nastavit motorku a udržím se vpředu, nejsem bez šancí na dobré umístění," řekl Jakub Kornfeil, jeden z kvarteta českých jezdců, kteří se v Brně divákům o víkendu představí.

Jezdci třídy 125ccm, mezi kterými se objeví Jakub Kornfeil a Miroslav Popov, který na poslední chvíli dostal divokou kartu, začnou bojovat o umístění na startovním roštu v 13 hodin, závodníci MotoGP s Karlem Abrahamem vyjedou na dráhu v 13.55. "Chci zajet v Brně dobře, soustředím se po nevydařeném úvodu sezony nyní na každý jednotlivý závod," řekl  Abraham. Jeho aktuální forma je dobrá, v Americe skončil minulý týden osmý, nejlépe v sezoně.

Elitní jezdce budou v sobotu následovat v 15.10 závodníci Moto2. Po skončení sobotní kvalifikace vyrazí na dráhu k prvnímu závodu jezdci Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Na domácí trati se představí Karel Hanika, který v letošní sezoně Red Bull MotoGP Rookies Cup skončil už čtyřikrát na stupních vítězů.

Víkendový program vyvrcholí v neděli samotnými závody Velké ceny. Trojice Warm Up jednotlivých tříd odstartuje už v 8.40, MotoGP přijde na řadu v 9.40. Závod motocyklů do 125 ccm začíná v 11 hodin, v 12.15 startuje Moto3 a závodní víkend na Masarykově okruhu vyvrcholí ve 14 hodin startem královské třídy MotoGP.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit