Abraham získal sebevědomí a doma v Brně chce uspět

Brno, 22. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Český motocyklový závodník Karel Abraham se vrátil ze závodů v USA domů. V Indianapolis zajel nejlepší výsledek sezony, skončil osmý, což je před domácí Velkou cenou České republiky velké povzbuzení. Po zranění ruky se cítí fit a v Brně si věří Česká hvězda zatím prožívá krkolomnou sezonu. Všechno ovlivnil pád a zranění ruky, kvůli kterému Abraham nemohl závodit. Teď to vypadá, že už je fit.

"Horší to je s psychikou, protože ten pád byl nečekaný, takže je těžké získat důvěru v motorku zpátky," řekl Abraham. Jistotu už ale také získává. Za mořem dojel osmý. "Přišlo to vhod, protože tahle sezona zatím není moc úspěšná," říká Abraham.

Před domácí Velkou cenou je to pořádná vzpruha. Abraham v Brně bydlí a trať zná nazpaměť. Proto si věří. "Trať vyhovuje mému stylu, protože je plynulá," uvedl český jezdec, který se bojí jen horka.  Navlečený do kombinézy, v tropickém počasí, do toho rozpálený asfalt, to je šílená kombinace. "Úplně tropické teploty se mi nelíbí. Třeba v Americe takhle vůbec nebylo," dodal Abraham.

Velká cena České republiky silničních motocyklů je na programu od pátku 24. srpna do neděle 26.srpna.

Jan Pavlíček

Související články: