Pálavský krpál pojede pět set cyklistů

Brno/Mikulov, 3. srpna 2012 – V pořadí 5. ročník prestižního závodu pro rekreační i profesionální cyklisty Pálavský krpál odstartuje už tuto sobotu 4. srpna dopoledne přímo z historického centra na náměstí v Mikulově. Cyklistický závod vedoucí přes nejkrásnější kouty jižní Moravy je součástí největšího domácího cyklomaratonu Galaxy série 2012.

Pálavský krpál je určen jak pro hobby cyklisty, kteří si chtějí projet zajímavou trať vedoucí z Mikulova vinicemi a polními cestami až do rakouských příhraničních vesniček, tak pro výkonnostní bikery a profesionální jezdce. „Loni jsme měli přihlášeno na 450 účastníků, v letošním roce to vypadá, že překročíme rekordních 500 závodníků," říká pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Pro účastníky budou připraveny dvě trasy o délce 36 km a 62 km. Začátek delšího závodu je v 10:30 dopoledne. Závod na kratší trať odstartuje v 11:15. Start i cíl závodu je na náměstí v Mikulově. Během dopoledne bude v areálu letního amfiteátru odstartován také závod pro děti a nejmenší od 4 do 14 let. Na dlouhé trati bude favoritem znojemský cyklokrosový reprezentant Zdeněk Mlynář, který v současnosti patří k naší domácí špičce. „Jsme zvědaví, jestli si na Pálavském krpále už po čtvrté za sebou dojede pro vítězství," přemítá Janeček.

„Pálavský krpál zahájí v atraktivním prostředí historického náměstí sám starosta Mikulova, pan Rostislav Koštial. Doufáme, že cyklisty přijdou na start povzbudit také stovky diváků. Pro závodníky jsme připravili zázemí v letním amfiteátru, kde budou moci přihlášení účastníci zdarma kempovat," dodává Zdeněk Janeček.

Pro každého startujícího bude připraveno občerstvení a teplé jídlo z kuchyně Hotelu Pavlov. Předem registrovaní závodníci navíc získají jako dárek láhev skvělého pavlovského vína. Cena startovného na místě je 450 Kč. Více informací najdete na www.pavlof-sport.cz.

Harmonogram závodu:

trasa A - dlouhá 62 km – start v 10:30

trasa B - krátká 36 km – start v 11:15

Start: náměstí v Mikulově.

Cíl: amfiteátr v Mikulově.

Vložené závody dětí - start v 11:25 v letním amfiteátru

ilustrační foto: Pálavský krpál, archiv pořadatelů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit