Karel Abraham vynechá kvůli zranění ruky také závod na Sachsenringu

Brno, 4. července 2012 (MEDIAFAX) - Český jezdec Karel Abraham nebude kvůli zranění ruky startovat o víkendu na Velké ceně Německa na Sachsenringu v elitní kategorii MotoGP silničních motocyklů. Tým Cardion AB Motoracing o tom informoval v tiskové zprávě.

Na motocykl Abrahama usedne v Německu testovací jezdec továrního týmu Ducati Franco Battaini z Itálie. Ten už má se spoluprací s týmem Cardion AB Motoracing zkušenosti z předsezonních testů v Sepangu, v letošní sezoně vyzkoušel i tovární motocykl Ducati místo zraněného Nickyho Haydena.

Abraham utrpěl po pádu na testování MotoGP ve španělském Aragonu několik tržných zranění na prstech a zlomeninu malíkové kosti. Její úplné zhojení trvá několik týdnů, u motocyklových závodníků ale může být limitující až několik měsíců. Český závodník proto už musel vynechat starty v Silverstone a v Assenu. Před Velkou cenou Itálie v Mugellu, která se jede od 13. do 15. července, absolvuje Abraham další vyšetření, po nichž se na základě doporučení lékařů rozhodne, jestli bude v Itálii startovat.

"Assen nám ukázal, že nemá cenu závodit za každou cenu, protože s tímto omezením nemůžu podat stoprocentní výkon a zároveň se zatěžováním zraněné ruky prodlužuje doba nutná k zahojení zlomeniny," uvedl Abraham. "Bohužel tento typ zranění je pro motocyklového jezdce hodně nešťastný. Jde o jedno z nejzatěžovanějších míst na ruce, a dokud nebude úplně zahojené, bude mě limitovat. Musíme věřit, že dvoutýdenní pauza bude k uzdravení stačit a já se v Mugellu budu moci vrátit na trať," doufal brněnský rodák.

Devětatřicetiletý Battaini závodil v mistrovství světa silničních motocyklů v letech 1997 až 2006. Nejúspěšnější sezony prožil v letech 2002 a 2003, kdy stál celkem pětkrát na stupních vítězů a v celkovém hodnocení šampionátu skončil pokaždé šestý. V roce 2005 startoval v týmu Blata WCM, který měl používat šestiválcový motocykl z dílny blanenského výrobce minibiků a motocyklů. K uvedení motocyklu do šampionátu nedošlo a Battaini sezonu odjezdil na motocyklu Harris - WCM. Nejlépe dojel na 11. místě v Japonsku.

"Franco je zkušený a kvalitní jezdec, který s námi už spolupracoval při druhých předsezonních testech v Sepangu, které Kája vynechal kvůli zranění zad. Tehdy nám hodně pomohl pokročit v nastavení motorky a myslím, že šlo oboustranně o velmi dobrou spolupráci. Věřím, že tento víkend na ni navážeme," poznamenal Karel Abraham starší, který je manažerem týmu Cardion AB Motoracing.

Petr Říha, foto: Karel Abraham zdroj: www.karelabraham.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit