Kometu opouští Hovi a Balej. Divíšek s Bičánkem zůstávají

Kometa_Brno-led250Brno, 30. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Kádr vicemistra hokejové Tipsport extraligy Komety Brno doznal prvních letních změn. Z klubu odcházejí finský brankář Sasu Hovi, slovenský forvard Jozef Balej a útočníci Branislav Jankovič s Ondřejem Švaňhalem, informují o tom v pondělí oficiální stránky Komety.

Prioritou vedení moravského celku bylo udržení nejproduktivnějšího hráče v play-off Tomáše Divíška a kapitána Radima Bičánka, což se podařilo. Nové smlouvy s Kometou podepsali i Vojtěch Němec s Petrem Haluzou. "Výměnou za Vojtěcha Němce odejde do Havlíčkova Brodu Radim Ostrčil. Do Slavie odchází na hostování Michal Kempný a ze stejného klubu se naopak vrací Juraj Valach," uvedl sportovní manažer Brna Pavel Zubíček.

"Už dříve Kometa uplatnila opci na slovenské hokejisty Jozefa Kováčika, Milana Hrušku a Róberta Petrovického. Talentovaní Jan Káňa, Ondřej Dlapa, Jan Křivohlávek, Filip Barus a Vlastimil Bilčík načnou přípravu na novou sezonu v prvoligové Třebíči," upřesnil Zubíček s tím, že klub opustí oblíbenec fanoušků Hovi, bojovník Balej a také Jankovič se Švaňhalem.

A odchod zvažoval i Divíšek. "Byl to odraz play-off. Měl jsem z čeho vybírat," přiznal dvaatřicetiletý centr, který nechal jednání o své budoucnosti dlouho otevřené. "Roli nakonec hrála euforie z play-off a hlavně, že zůstává mančaft pohromadě. Mám chuť si s klukama ještě zahrát a zkusit něco víc," konstatoval Tomáš Divíšek.

Ondrej Huml

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit