Trenér Sparty Jandač si uvědomuje roli favorita. O Kometě mluví s respektem

Praha, 8. března 2012 (MEDIAFAX) - Už v sobotu odstartuje zřejmě nejsledovanější čtvrtfinálová série letošního play-off Tipsport extraligy - vítěz základní části Sparta vyzve brněnskou Kometu. Kouč a sportovní manažer Pražanů Josef Jandač přijímá roli favorita a zároveň se diví, že o ambicích postoupit dál otevřeně nemluví i soupeř. Sparťané strávili minulý týden na soustředění ve Vrchlabí a čekali, jaký jim vzejde soupeř z předkola. Nakonec se jim postaví houževnaté mužstvo Brna, které už po třech zápasech vyprovodilo z vyřazovací části hráče Kladna.

"Tím bylo jasné, že narazíme buď na Kometu, nebo na Třinec, ale já nijak nekalkuloval. Prostě to vyšlo na Kometu, tak je to dané a my se na ni svědomitě připravujeme. Musím říct, že nás čeká hodně těžký soupeř," řekl Josef Jandač.

Celek z Moravy si podrobně zmapoval. "Mají vyrovnané všechny řady včetně obou gólmanů a zkušené beky, kteří umí přitvrdit. Navíc zaujali typický alibistický postoj, že si jdou play-off jen užít. Přitom kádr mají určitě na to, aby pomýšleli hodně vysoko," kroutil hlavou Jandač a dodal: "Pro mě bylo trochu zklamáním, že s takovým týmem hrálo Brno jen předkolo, ale to koneckonců není moje starost. Já pouze říkám, že nás čeká hodně kvalitní protivník."

Zatímco v Brně zůstávají ve svých vyjádřeních opatrní, Sparta si uvědomuje, že je považována za možná vůbec největšího aspiranta na celkové vítězství. "Sparta by byla v play-off favoritem i v případě, že by základní část nevyhrála. To je prostě naše úloha a já se jí nezříkám. Je nám jasné, že se od nás čeká postup," poznamenal uznávaný trenér.

Připustil však, že by jeho tým mohla v úvodních dvou zápasech trápit nerozehranost. Brno je v euforii po postupu přes Kladno, naopak Sparta odehrála poslední soutěžní zápas 26. února doma se Slavií. "Pochopitelně to určitou roli hrát může. Brno bude rozehrané, naopak my se do toho budeme muset co nejrychleji dostat. Prostě nahodit motory a jet," zdůraznil Josef Jandač. Stejně jako celá hokejová obec se už těší na bouřlivou atmosféru, která by měla sérii provázet.

"Byl bych hrozně rád, kdyby si to fanoušci opravdu užili. O tom přeci hokej je. Když se fandí slušnou formou, ať jsou tribuny vyprodané a ženou své týmy dopředu, pak je ten zážitek pro všechny zúčastněné ještě lepší. Brno má velký tábor svých příznivců, kteří mají po hokeji hlad. Pevně proto věřím, že jich do Prahy přijede značné množství a pomůžou zaplnit Tipsport arenu," uzavřel Jandač.

Ondrej Huml, foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit