Fotbalová Zbrojovka Brno bude mít od úterý odblokované přestupy

Brno, 10. února 2012 (MEDIAFAX) - Fotbalový klub Zbrojovka Brno uhradil dlužné částky bývalým hráčům Martinu Lejsalovi a Petru Čoupkovi, díky tomu může registrační oddělení Fotbalové asociace ČR v úterý odblokovat Jihomoravanům přestupy. Druholigový oddíl o tom informoval na svých oficiálních stránkách.

Zbrojovka měla pozastavené přestupy kvůli neuhrazené mzdě brankáři Martinu Lejsalovi a podobné nebezpečí hrozilo i v případě obránce Petra Čoupka. "Oběma hráčům jsme odeslali bankovním převodem částku, jež se dohromady blíží sedmi stům tisícům korun. Tyto peníze bychom potřebovali jinde, ale odblokování přestupů je pro nás nyní prioritní. Od Martina Lejsala máme slíbeno, že bude okamžitě informovat registrační oddělení FA ČR, které by nám mělo otevřít přestupy od úterý, protože v pondělí není na svazu úřední den," objasnil současný stav Zdeněk Kudela, sportovní ředitel Zbrojovky Brno.

Hned příští týden by měl klub zaregistrovat chorvatského stopera Josipa Šoljiče, s nímž se dohodl na roční smlouvě, a také ofenzivního záložníka Pavla Mezlíka. Ten přichází na půlroční hostování z Českých Budějovic. Na soustředění do Dolného Kubína by měli odcestovat ještě defenzivní univerzál Petr Šíma a levý obránce Milan Machalický. Jejich příchod je v jednání.

Na Slovensko naopak určitě neodjedou zranění Hromek, Šamánek a Fall, otazník visí nad Susem, u něhož je podezření na únavovou zlomeninu. S týmem už není brankář Štěpanovský, jehož klub v úvodu zimní přípravy zkoušel. "Štěpanovský by u nás byl zřejmě až trojkou za Doležalem a Hladkým, a to ještě na úkor talentovaného Veselého. Proto jsme se rozhodli jej neangažovat. Starosti nám dělá zdravotní stav Suse. Pokud by vyšetření na magnetické rezonanci dopadlo špatně, museli bychom ještě hledat hráče na post defenzivního záložníka," uvedl Kudela.

Ještě před odjezdem do Dolného Kubína čekají hráče Brna v neděli dvě přípravná utkání s Baníkem Ostrava, která se hrají od 13 a 15 hodin na umělé trávě ve Vítkovicích. V rámci herního soustředění svěřenci trenéra Petra Čuhela absolvují tři další zápasy - v úterý s Banskou Bystricí, ve čtvrtek s Dolným Kubínem a v sobotu s Dunajskou Stredou. Hraje se vždy od 14 hodin na hřišti soupeřů.

Seznam hráčů Zbrojovky pro soustředění na Slovensku (13.-18. 2.):

Brankáři: Martin Doležal I, Václav Hladký
Obránci: Petr Buchta, Martin Kasálek, Miroslav Král, Milan Machalický, David Pašek, Luděk Pernica, Zdeněk Polák, Dominik Simerský, Josip Šoljič
Záložníci: Radek Buchta, David Jukl, Václav Koloušek, Milan Lutonský, Pavel Mezlík, Lukáš Michna, Michal Sedláček, Martin Sus, Petr Šíma
Útočníci: Martin Doležal II, Tomáš Kunc, Petr Švancara, Stanislav Vávra

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit