Pros: O fotbalovou Zbrojovku má zájem několik investorů

Brno, 11. ledna 2012 (MEDIAFAX) - O fotbalovou Zbrojovku Brno svedou na konci ledna boj tři české investiční skupiny, kterým 70 procent akcií nabízí současný spolumajitel Roman Pros se svým bratrem Stanislavem. Roman Pros oznámil existenci dalších zájemců po středečním jednání u kulatého stolu v sídle jihomoravského hejtmanství. Pros se sešel s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem, brněnským primátorem Romanem Onderkou a zástupci družstva fanoušků Věříme Zbrojovce, aby jim přiblížil aktuální situaci klubu, kterému kvůli dluhům hrozilo insolvenční řízení.

1FC_Brno-Zbrojovka-travnik250

Už na páteční tiskové konferenci současný spoluvlastník druholigového oddílu spekulace o finančního potížích Zbrojovky vyvracel a stejně se zachoval i ve středu. Současně zopakoval, že jeho cílem je odchod z klubu. "Po osmi letech už fotbal v Brně dál dělat nebudeme, investovali jsme do něj spoustu peněz a času. Naší jasnou prioritou je prodej klubu novému vlastníkovi. Mělo by se tak stát do 31. ledna," oznámil Pros, který v minulém týdnu informoval o zájmu české finanční skupiny. Ta však podle něj není jediná, kdo chce do Zbrojovky majetkově vstoupit. "Ozvaly se mi další dva subjekty, které by měly zájem o koupi Zbrojovky," prohlásíl Pros.

Na středečním jednání s politiky a s družstvem fanoušků Věříme Zbrojovce nastínil i variantu, jak by se zachoval, kdyby by se mu klub nepodařilo do stanoveného termínu prodat. "Zbrojovka dokončí soutěžní ročník, nebude v insolvenci a nebude v konkurzu, o tom jsem pány ubezpečil. Pokud se na konci ledna nezmění vlastnická struktura budeme pokračovat dál, ale v jiném režimu. Dohrajeme soutěž, ovšem nepodáme žádost o licenci na odehrání dalšího ročníku, protože to nebude mít kdo ekonomicky garantovat," poznamenal Pros.

Petr Říha

Související články: