Hokejisté Vítkovic i bez šesti obránců rozstříleli Kometu 6:2

Ostrava, 10. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Hokejisté Vítkovic vyhráli v úterním dohrávaném utkání 34. kola Tipsport extraligy na svém ledě nad Kometou Brno 6:2. V polovině zápasu už byl stav 5:0 a Brno zápas domácím hodně usnadnilo. Vítkovice vstoupily do zápasu velmi dobře, první třetinu vyhrály 3:0 a Brno zcela odpadlo. „Dneska nám na rozdíl od Zlína vyšla první třetina, dali jsme tři góly a pak už se hrálo dobře,“ říkal po utkání autor dvou vítkovických branek Lukáš Klimek. „Proměňovali jsme šance a to je pak na konečném výsledku vždycky poznat.“

Třetí vítkovický gól a první Klimkův v utkání padl 16 sekund před koncem první třetiny. „Dostal jsem výbornou přihrávku od Jirky Burgra a pak jsem hledal Ujčíka. Ale nikde jsem ho neviděl, tak jsem objel branku a Jirka Trvaj se naštěstí nestihl přesunout,“ popsal svou trefu Klimek. Poté ji ještě musel rychle překontrolovat videorozhodčí. „Na devadesát procent jsem si byl jistý, že to byl gól. Ale říkal jsem si, že možná nepřešel brankovou čáru celým objemem,“ pochyboval přeci jen. „Ale Jirka Burger mě ujistil, že to byl gól.“

Klimek měl po nevýrazném výkonu ve Zlíně z vítkovického výkonu radost. O to větší, že jeho tým nastoupil bez šesti obránců. „To byly opravdu velké ztráty. Ale řekli jsme si, že musíme dobře napadat a to se nám dařilo. Brněnská rozehrávka nefungovala a z toho pramenil náš tlak a šance,“ doplnil Klimek, který ovšem přivítá absentující hráče v sestavě. „Dneska to sice šlo, ale s nimi jsme silnější, to je jasné,“ doplnil.

Brno předvedlo v Ostravě špatný výkon a uvědomoval si to i střelec gólu na 1:5 Tomáš Divíšek. „Nebylo to jenom o špatné defenzivě. Celé mužstvo dneska hrálo špatně, od prvního centra po gólmana. Nemůžeme si stěžovat na to, že nám chyběli dva obránci,“ zlobil se Tomáš Divíšek. „Úplně špatně jsme do zápasu nevstoupili, ale Vítkovice nám vždycky ujely a daly gól. A to nás položilo. Ale my hrajeme o desítku a musíme bojovat i za stavu 0:3,“ pokračoval Divíšek. „Za stavu 0:5 domácí přestali na chvilku hrát a my jsme toho využili. Ale nehráli jsme dneska dobře a Vítkovice zaslouženě vyhrály, takhle se o desítku opravdu nemůže hrát,“ dodal Divíšek.

S tím souhlasil i trenér Zdeněk Venera. „Domácí byli lepší celý zápas, o výhře rozhodli v první polovině zápasu. My jsme měli hodně prostupnou obranu,“ našel hlavní příčinu brněnský trenér. „Sice nám vypadli dva obránci, ale to bychom měli zvládnout. Odehráli jsme dost špatný zápas,“ konstatoval.

Mojmír Trličík, vítkovický kouč, přiznal, že Brno je pro Vítkovice neoblíbeným soupeřem. „Dobře brání střední pásmo. Důležité je v takovém zápase dát první gól. A my jsme v první třetině dali tři góly. Do poloviny zápasu jsme byli lepším týmem, vedli jsme 5:0. Ale pak jsme přestali hrát a začali dělat chyby. Až do třetí třetiny jsme se zase zkoncentrovali a gól na 6:2 v přesilovce definitivně rozhodl,“ těšilo Trličíka, který poděkoval Olomouci za zapůjčení obránců Bartoně a Ondruška. „Sami mají zdravotní problémy a nám dneska kluci hodně pomohli,“ dodal.

David Procházka

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit