Brněnskou Svratku ovládnou dračí lodě

Brno, 5. října 2011 – Domácí sezóna závodů dračích lodí vrcholí. V sobotu 8. 10. 2011 rozčeří draci svými pádly hladinu brněnské Svratky, aby změřili své síly v jednom z posledních závodů tohoto roku - Prestige Cupu 2011. Závod odstartuje ve 14:30 hodin v areálu loděnice kanoistického oddílu TJ Lodních sportů Brno, který je zároveň pořadatelem závodu. Novinkou letošního ročníku bude vložený závod singl kanoí mužů i žen.

 

dracilode3-250

„Vrcholem letošní sezóny dračích lodí bylo Mistrovství České republiky v Račicích, které proběhlo minulý víkend. Většina posádek je proto vyladěna na mistrovskou formu a bylo by škoda toho nevyužít. Prestige Cup 2011 je přátelský závod, ve kterém se nepádluje o body v soutěži, ale především o prestiž. I když předpověď počasí není zrovna příznivá, draci pojedou, i když bude sněžit!“ řekl viceprezident České asociace dračích lodí, Zdeněk Janeček.

Na draky čeká trasa o délce 2,6 km, která se pojede na jednu obrátku u Jundrovského mostu. Start i cíl závodu bude v loděnici TJ Lodních sportů v Brně-Pisárkách. „Nejvíce se na závod těší Veteráni Brno, jejich věkový průměr je šedesát devět let, vzhledem k jejich věku už proto nemají takovou rychlost, ale jsou velmi vytrvalí, a protože závod na dlouhou trať je víc o vytrvalosti než o rychlosti, chtějí zaútočit na medailové pozice a pokořit mnohem mladší posádky,“ podotýká Zdeněk Janeček.

Z kapacitních důvodů loděnice je limit stanoven na dvacet posádek, pořadatelé očekávají účast kolem čtyř stovek pádlujících draků. „V tuto chvíli máme přihlášeno kolem patnácti posádek, svou účast přislíbili i draci ze Slovenska. Kdyby se chtěl ještě někdo přihlásit tak má šanci do čtvrtka, může to být i naprosto začátečnická posádka, když přijdou v pátek odpoledne do loděnice, tak je naučíme pádlovat a v sobotu zvládnou závod i Dragon party,“ dodal Zdeněk Janeček.

Po skončení hlavního závodu odstartuje také vložený závod singl kanoí C1 na 200m a 2600m. Odpoledne pak završí slavnostní vyhlášení vítězů a závěrečná Dragon party s tombolou.

Předběžný časový harmonogram závodu, sobota 8. 10. 2011:

  • 14.00 – 14.15 hod.: porada kapitánů
  • 14.30 – 16.30 hod.: závod na 2600 m
  • od 17.00 hod.: dragon párty, defilé vítězů, předání cen

Místo konání: Loděnice LS Brno, Veslařská 177, Brno-Pisárky

red, foto: Martin Haleš


Související články: