Britský ministr přiveze do Brna historicky největší skupinu britských firem

Britska vlajkaBrno/Praha, 26. února 2014 – V úterý 4. března přijede do České republiky britský ministr obchodu a investic Lord Livingston. Bude ho doprovázet nejpočetnější obchodní mise ze Spojeného království, která do tuzemska doposud přijela. Šest desítek zástupců britských firem, se seznámí s obchodními příležitostmi na českém trhu a možnostmi spolupráce s českými firmami.

Ministr zároveň pozve české firmy k investicím do Velké Británie. Hlavní program obchodní mise bude probíhat v Brně, ministr ale zavítá i do Ostravy a některé z firem do Prahy.

„Misi považujeme za zásadní pro posílení vzájemných obchodních vztahů mezi oběma zeměmi. Jejím cílem je zvýšení britského exportu do České republiky, ale potažmo i do regionu střední a východní Evropy, který Británie vidí jako jeden z klíčových,“ uvedla britská velvyslankyně v České republice Jan Thompson.

Obchodní mise v čele s Lordem Livingstonem přijede do České republiky z jednodenních obchodních setkání, která se konají 3. března v Polsku. Z Brna se přesune na jednání do Bratislavy a 6. března se mise uzavře v hlavním městě Maďarska Budapešti.
Na megamisi bude v Brně bezprostředně navazovat velká britsko-česká konference v oboru life sciences, kde britští experti a firmy představí know-how ostrovního království v této oblasti a navážou partnerství se svými českými protějšky. 

(red)


Související články: