Hrdinou v IFE
Asseco - Národní muzeum 1

Rada JMK schválila návrh rozpočtu na příští rok. Výdaje přesáhnou šest miliard

Penize-bankovky-a-minceBrno, 5. prosince 2012 – Rada Jihomoravského kraje na své úterní schůzi schválila návrh rozpočtu kraje na rok 2013. JMK by podle něj měl příští rok hospodařit se šesti miliardami korun. Tuto částku z většiny pokryjí příjmy, zbytek bude financován z úspor minulých let, informoval mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

„Vycházíme z ekonomické reality, celkové příjmy činí 5 074,7 milionů korun, výdaje pak 6 054,8 milionů korun. Rozdíl mezi těmito částkami pokryjí úspory z minulých let a čerpání úvěru od Evropské investiční banky," uvedl k návrhu rozpočtu hejtman Michal Hašek. Nejvíce peněz půjde příští rok na dopravu, vzdělávání a školství, integrovaný záchranný systém a také do zdravotnictví. „Pomoci se dočkají záchranáři, a to jak dobrovolní hasiči, tak profesionální složky Integrovaného záchranného systému. Dál budeme podporovat vědu, výzkum a inovace," komentoval rozdělení financí Hašek.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek zdůraznil, že díky optimalizaci školství se podařilo udržet výdaje rozpočtu v přijatelné výši. „Jsem rád, že se podařilo návrh rozpočtu připravit. Ve všech oblastech jsme měli různá řešení a různé nápady, podařilo se nám ale shodnout na kompromisu. V oblasti školství například pokračujeme v činnostech, které nikdo jiný nedělá. Jde například o protidrogovou prevenci, prevenci kriminality, podporu nadaných studentů i podporu těch, kteří se věnují řemeslům," řekl Juránek.

 

Kam půjdou peníze v roce 2013? (kliknutím zvětšete)
Kam půjdou peníze v roce 2013? (kliknutím zvětšete)

 

Zdroj: JMK, redakčně upraveno


Související články: