Klaus otevřel v Brně soukromou kliniku, setká se se studenty či biskupem

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Slavnostním otevřením soukromé nemocnice SurGal Clinic v Drobného ulici v Černých Polích zahájil v pondělí prezident Václav Klaus návštěvu Brna. Během dne stihne ještě besedovat s gymnazisty, navštíví Petrovskou katedrálu, poobědvá s hejtmanem Haškem a otevře strojírenský veletrh.

Klaus-surgal-clinic

"Během programu se prezident sejde v Petrovské katedrále s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem," řekl mluvčí prezidentské kanceláře Radim Ochvat. Pro třičtvrtěhodinové setkání se studenty si Klaus vybral Gymnázium na třídě kapitána Jaroše.

Po dopoledních návštěvách poobědvá hlava státu v salonku Lucullus v hotelu Internacional s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD).

Odpolední program Václava Klause v Brně odstartuje jeho návštěva Centra pro studium demokracie a kultury, v 16 hodin pak poskytne rozhovor Rádiu Krokodýl.

V podvečer se prezident přesune na výstaviště, kde si prohlédne některé expozice 53. mezinárodního strojírenského veletrhu a 6. mezinárodního veletrhu Transport a Logistika "V půl sedmé pak pozdraví Václav Klaus při slavnostním ceremoniálu k oficiálnímu zahájení veletrhu jeho účastníky," řekl Ochvat.

Jiří Nováček, foto: Kryštof Turek

Související články: