Bratři Orffové vyráží na turné, vystoupí v brněnském Kabinetu Múz

Brno, 13. dubna 2024 – Na podzimní vydání reedic alba Šero a Bingriwingri Bratří Orffů u labelu Minority Records navazuje v dubnu turné, během kterého kapela vystoupí 24. dubna v Kabinetu Múz v Brně. Pro fanoušky navíc přichystali Bratři Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bratři Orrfové foto Richard Hodonický 2

„Vrátili jsme se skoro o třicet let zpátky, kdy tato píseň vznikla a znovu jsme ji natočili v jednoduchém aranžmá hlasu jen s doprovodem mladého šikovného krnovského klavíristy Matěje Černého,“ říká zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš. Rozjímavou Píseň pro Stefanii Sauer doprovází videoklip, za kterým stojí členové kapely i tatérka a kreslířka Nella Vilímková.

Bratři Orffové dále vystoupí 17. dubna v Jazz Tibet Clubu v Olomouci, 18. dubna v Docku v Ostravě, 19. dubna v Kostele sv. Janů v Opavě, 24. dubna v Kabinetu Múz v Brně a 25. 4. v Kasárnách Karlín v Praze.

„Malý nebo velký klub, je to úplně jedno. Pořád nás překvapuje, že si na nás lidi dokáží najít čas a my ho s nimi moc rádi strávíme,“ doplňuje k nadcházející šňůře kytarista Lukáš Novotný.

Bratři Orffové dále vystoupí 17. dubna v Jazz Tibet Clubu v Olomouci, 18. dubna v Docku v Ostravě, 19. dubna v Kostele sv. Janů v Opavě, 25. dubna v Kasárnách Karlín v Praze a 26. 4. v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych.

Foto: Richard Hodonický (via AMPromotions)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...