Lužánky v listopadu rozzáří, roztančí a rozbruslí Brno

Brno, 3. listopadu 2022 – Kam vyrazit v krátké dny? Ven s lampiony! Jak nastartovat pravou zimu? Na kluzišti, kde to sviští za každého počasí. A jak trávit večery? V rytmech swingu na tanečním parketě. Navíc se blíží první advent, který si užijete tvořením. S Lužánkami bude v listopadu o zábavu postaráno.

Lampioňák za vílou Maceškou Louka

Úkoly i pro nejmenší děti, zpívání u ohně nebo putování s Martinem na bílém koni. To vše za doprovodu spousty lampionů na několika místech v Brně. První listopadovou neděli 6. listopadu se uskuteční rovnou tři akce: Světýlka v Žabovřeskách ve Wilsonově lese na motivy pohádky Zvířátka a loupežníci, Martinská slavnost v Čertově rokli na Lesné a Lampionový průvod s ohňostrojem na Lánech v Bohunicích. V úterý 8. listopadu můžete vyrazit na lampionové putování Za bílým koněm v Novém Lískovci, kde vás čeká ohňová show s Cirkusem LeGrando. A v pátek 11. listopadu Za vílou Maceškou na Louku na Vinohradech, kde si vyrobíte vlastní svítilnu. Chystá se taky tradiční uspávání zahrady na Lince ve Starém Lískovci a v Labyrintu v Bohunicích.

Pokud je pro vás sychravé období spíš časem na zachumlání do deky v kouzelné atmosféře, pak vězte, že tu vám vytvoří aromalampa. Jak si ji vyrobit? Poradí na Lesné v jednodenním kurzu 6. listopadu. Další, už adventní tvoření pro celou rodinu bude připravené poslední listopadový víkend na Latě v Žabovřeskách a na Lesné.

Těšíte se na zimní bruslení se sluncem nebo hvězdami nad hlavou? Dlouho čekat nemusíte. Kluziště Lesná u ZŠ Milénova zahajuje sezónu 13. listopadu! Dva plácky z umělého ledu, který je v provozu i za teplejšího počasí, s půjčovnou a broušením bruslí, pomůckami pro začátečníky a hokejisty a bufetem.

Podzimem a zimou se můžete i protančit. Big band Jazz Archiv vám bude hrát na Swingovém plese v sobotu 26. listopadu a příští rok také v únoru a v březnu. Vítaná je móda 20. a 30. let minulého století. Více na webu luzanky.cz.

Foto: Šimon Horák 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události