Divadlo Bolka Polívky se v sobotu nadechne čerstvého vzduchu

Brno, 19. listopadu 2021 - Divadlo Bolka Polívky v Brně se v sobotu 20. listopadu zapojí do 9. ročníku celosvětového divadelního svátku Noc divadel. Pro návštěvníky bude připraven atraktivní program s podtitulem Fresh Air – Někdy se stačí jen nadechnout. A co se chystá? Netradiční prohlídka divadla pro děti a v nočních hodinách také pro dospělé, promítání pozoruhodných dokumentů, koncert kapely VeHi¬Ba a spousta čerstvé zábavy pro všechny milovníky divadla.

pecha jef kratochvil

Brány Divadlo Bolka Polívky se 20. listopadu otevřou už v 17 hodin. Ve foyer bude na uvítanou připravena polévka, speciální drinky i originální fotokoutek se soutěží o volné vstupenky. Návštěvníci dostanou možnost vybrat si představení na míru, využít knižní swap nebo se vyjádřit k interaktivní instalaci Národ sobě?

V 17.15 pozve rodiče s dětmi k prohlídce prostor osvětlovač Michal Fridrich alias kouzelník Mišuge a společně s nimi se prožongluje známými i neznámými zákoutími divadla.

Vážnější téma dostane prostor v 18.00 při projekci snímku režiséra Petra Jančárka Krajina v tísni. Dokument z produkce organizace Člověk v tísni poukazuje na nezdravý stav české krajiny v souvislosti s probíhající klimatickou změnou, zabývá se problematikou vodního režimu a hospodaření s vodou u nás, akcentuje podceňované nebezpečí sucha. Promítání dokumentu je realizováno prostřednictvím iniciativy festivalu Jeden svět Promítej i ty!

V 19.30 začne koncert jedinečné brněnské kapely VeHiBa, jejímiž členy jsou zpěvačka Veronika Bartošová, kytarista Aleš Vosáhlo, bubeník Jakub Kočička a basista Martin Švéda.

Od 20.45 proběhne vzpomínkové promítání Hommáge a Jiří Pecha. Skvělého herce, který by 12. listopadu oslavil 77 let, připomene promítání krátkého záznamu z iniciativy Nadace Partnerství Sázíme budoucnost, zavzpomíná Bolek Polívka a následně naváže projekce patnáctiminutového dokumentu České televize Jiří Pecha, herec z cyklu Portréty v režii Rudolfa Chudoby.

Noc divadel v Divadle Bolka Polívky vyvrcholí ve 21.30 zážitkovou noční prohlídkou divadla pro dospělé s kouzelníkem Mišuge. Bez cenzury. Baterky a čelovky s sebou! Po jejím skončení vypukne ve 22.00 závěrečná Fresh Air Party, zahraje DJ Captain Sound.

Vstupné na všechny akce je dobrovolné, na projekci dokumentu Krajina v tísni je ale třeba si rezervovat místo na webu divadla.

Foto: Jef Kratochvil


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně