Festival Ibérica vrcholí, nabídne tvůrčí dílny i flamenco

Brno, 27. srpna 2020 – Festival iberoamerických kultur Ibérica je v plném proudu. Po představení Vracím se pro svá křídla s Tomášem Hanákem a dvou kytarových recitálech Pavla Steidla se příznivci jižanské hudby, tance a chutí mohou těšit na závěrečný prodloužený víkend s iberoamerickou kulturou v Brně a v Praze.

Monica Iglesias foto 6 autor Albertfotog

Už ve čtvrtek provoní nádvoří brněnské Staré radnice Fiesta gastronómica iberoamericana. K ochutnání tu budou španělské tapas, uzeniny a tradiční paella, mexické tacos či venezuelské arepas. K osvěžení přijde vhod sangria, míchané nápoje jako mojito či daiquiri nebo španělská a jihoamerická vína, vyznavače kofeinu potěší kolumbijská káva. To vše doprovodí hudebně-taneční program v rytmu flamenka, samby a argentinského tanga. Celou akci uzavře koncert brilantního kytaristy Morenita de Triana, který pozve všechny milovníky flamenkového tance na pódium na závěrečný Fin de fiesta. Vstup je jako obvykle zdarma.

V pátek začnou rovněž oblíbené tvůrčí dílny. „I v současné nelehké době jsme se rozhodli pokračovat v tradici tvůrčích dílen Ibérica. Letos nás čekají dokonce dvě novinky: poprvé se uskuteční kytarový a taneční workshop také v Praze a poprvé na Ibérice přivítáme skvělou tanečnici a pedagožku Moniku Iglesias,“ říká koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa. Kromě lekcí s hlavní hvězdou letošního ročníku ale nechybí ani workshopy s dalšími zkušenými lektory pro začátečníky i pokročilé. Jako vždy jsou v nabídce kurzy flamenkového tance, flamenkové kytary, kastanět, latinskoamerických tanců i tvůrčí dílny pro děti.

Koncertní program nabídne v pátek v pražském Jazzdocku duo Luis Mariano – Yorrick Troman. Kytarista Luis Mariano a houslista Yorrick Troman se už nějakou dobu vrhají do rozlehlého světa tradičního flamenka. Objevují možnosti, které kombinace těchto dvou nástrojů nabízí, a za roky společného hraní vytvořili originální formu hudby na rozhraní mezi autentickou tradicí a progresivní tvorbou. Jejich hudba zahrnuje díla Manuela de Fally, lidové písně z andaluských vesnic i vlastní autorská díla. Hostem večera bude flamenková tanečnice Mónica Iglesias. V její režii se pak odehraje sobotní galakoncert v brněnském Besedním domě.

Předloňská vítězka nejprestižnější flamenkové soutěže Cante de las Minas uvede při své české premiéře autorský taneční projekt TÁLAMO. Autorem hudby je její dvorní kytarista Luis Mariano, jehož na brněnském vystoupení podpoří stejně jako v Praze houslový virtuóz a koncertní mistr Granadské filharmonie Yorrick Troman. V Brně je navíc doplní flamenkový veterán, zpěvák Antonio El Pulga. Vstupenky na koncerty i registrace do tvůrčích dílen je k dispozici na webu iberica.cz.

Program:
27. 8.
Brno, Stará radnice
Fiesta Gastronómica – iberoamerická kuchyně, hudba a tanec

28. 8.
Praha, Jazzdock
Duo Luis Mariano & Yorrick Troman feat. Mónica Iglesias

28. 8.
Praha
Tvůrčí dílny Ibérica

28.–30. 8.
Brno
Tvůrčí dílny Ibérica

29. 8.
Brno, Besední dům
Galakoncert Ibérica: Mónica Iglesias – Tálamo

Foto: Albertfotog


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...