Kingston - velká jarní soutěž

VIDA! opět otevírá a láká i na oslavu Dne dětí

Brno, 25. května 2020 – V pondělí 25. května se znovu otevře zábavní vědecký park VIDA! Pouhé tři dny poté, ve čtvrtek 28. května, uspořádá další z akcí pro dospělé VIDA! After Dark: Agent, která kromě expozice po setmění, hudby a jedinečného baru Úplně všude nabídne špiónský program. Pro rodiny s dětmi se zase připravuje oslava Dne dětí. V pondělí 1. června bude brněnské science centrum otevřeno až do 18 hodin a děti i jejich rodiče si kromě vnitřní i venkovní expozice zdarma užijí nový 3D film Dinosauři.

„Slavíme znovuotevření VIDA! Přijďte za námi a otestujete své agentské dovednosti. Nasaďte si špiónské brýle a projděte se připravenou trasou. Pokuste se uniknout z uzavřené místnosti nebo zneškodnit bombu,“ láká na program akce VIDA! After Dark: Agent její hlavní organizátorka Aneta Lokajová a dodává: „Čeká vás neopakovatelná atmosféra ve stylu Jamese Bonda, kterou skvěle doplní drinky známého brněnského baru Úplně všude.“

Další z party po setmění, které VIDA! pro dospělé pravidelně pořádá už čtvrtým rokem, se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 19:00 do 23:00. Hlavním lákadlem večera je speciální escape game, při které musí účastníci vyřešit celou řadu hádanek a šifer, aby se jim podařilo v časovém limitu opustit místnost. Úniková hra trvá přibližně hodinu a během večera proběhne dvakrát, ve 20:00 a ve 22:00. „Chybět však nebude ani možnost vyrobit si nejrůznější agentské vychytávky a odnést si snímek z oblíbeného fotokoutku. Návštěvníci oblečeni ve stylu agenta Jamese Bonda jsou vítáni,“ upozornila Lokajová. Vstupné na akci VIDA! After Dark: Agent je 100 Kč.

Den dětí slaví VIDA! každoročně. „Letos máme pro všechny účastníky dárek – prvního června se po celý den budou promítat zdarma náš úplně nový 3D film Dinosauři,“ sdělil Lukáš Richter, ředitel VIDA! Film Dinosauři je vhodný pro dospělé a děti od šesti let. Pochází z produkce BBC a představí Antarktidu jako domov pravěkých ještěrů. Společně s vědci se diváci vydají po stopách osmimetrového masožravého dinosaura, býložravců s dlouhými krky nebo předchůdců krokodýlů se zuby ostrými jako břitva.

„Filmy britské BBC patří v oblasti populárně-vědeckých snímků k nejlepším na světě. Skvěle kombinují napínavé scény a dechberoucí záběry s nejnovějšími vědeckými poznatky. VIDA! si je může dovolit jen díky účelovým dotacím Jihomoravského kraje,“ doplnil Richter. Za pěkného počasí se mohou účastníci Dne dětí ve VIDA! těšit i na venkovní expozici doplněnou o nové exponáty a představení se zábavnými pokusy uvedené pod širým nebem.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina Banner Nové vydání - 300
Šalina Banner Nové vydání - 300