Divadlo Bolka Polívky láká děti na Pohádky a MALÉhRY

Brno, 23. dubna 2019 – Brněnská scéna Divadlo Bolka Polívky zve do svého útulného hlediště nejen dospělé, ale i děti. V neděli 28. dubna od 10:00 budou herečky Barbora Seidlová, Nikola a Daniela Zbytovské číst z nové knížky POHÁDKY a MALÉhRY, která vyšla začátkem roku.

malehry divadlo bolka polivky

Čtení doprovodí projekce obrázků ilustrátorky Karolíny Strykové. Během tohoto literárního salónu se malí diváci seznámí třeba s Můvou, kredencovým strašidlem, pohádkovým dědečkem, co splní přání za kousek chleba, čerty, kteří chodí do školy nebo s Emilem – lesním strašidlem, jež se bálo strašit. Hodinové čtení nevšedních pohádek, rozverné obrázky, čaj z ruského samovaru, hraní si… Zkrátka pohoda pro nedělní dopoledne, jak má být.

POHÁDKY a MALÉhRY jsou druhým literárním počinem Divadla MALÉhRY, následujícím po úspěšném titulu Jak na příšery. Knížka obsahuje deset veselých pohádek plných podivných bytostí, spoustu barevných obrázků a taky malé kartonové divadlo s loutkami, s nimiž si každý může zahrát vlastní divadelní představení.

„Pohádky jsou pro mne vlastně terapie. Jak se dostat k sobě samé, jak pochopit, že zázraky se dějí všude kolem nás a že je možné každou situaci dovést ke šťastnému konci,“ říká autorka Daniela Zbytovská. Pořad je určen pro děti od 4 do 10 let.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně