Starobrněnské hudební slavnosti s Ebeny, Svítáním i Spirituál kvintetem

Brno, 10. června 2018 - Předposlední červnový víkend se augustiniánský klášter na Mendlově náměstí stane místem plným hudebních zážitků. V sobotu 23. a neděli 24. června se milovníci hudby mohou těšit na Spirituál kvintet, bratry Ebeny i hudební soubor Svítání.

První ročník Starobrněnských hudebních slavností organizuje skladatel, zpěvák a zakladatel skupiny Svítání Jiří Fadrný. „Podobná akce v Brně chybí, ještě tu nebyla,“ řekl Fadrný.

Koncert zahájí 1. místostarostka městské části Brno-střed Michaela Dumbrovská. „Starobrněnské hudební slavnosti se uskuteční v historických prostorách, které pro Brňany a nejenom pro ně hodně znamenají. Genius loci kláštera, kde působil světoznámý vědec a zakladatel genetiky Johann Gregor Mendel, dodá akci specifickou atmosféru.“

Návštěvníci se navíc dostanou do krásných prostor baziliky a na nádherné nádvoří kláštera. „Podobný festival jsme v Brně zatím neměli. Věřím, že návštěvníci budou spokojeni a odnesou si domů krásné hudební zážitky,“ řekl první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

Skladatel Jiří Fadrný má za sebou dlouhou hudební dráhu, spolupracoval s mnohými umělci a symfonickými orchestry. Soubor Svítání založil, když mu bylo pětadvacet let a je autorem většiny skladeb.


Související články:

Komentáře  

 
0 #2 Dong 2018-10-17 02:40
Search engine optimization is now the thorn from many on-line advertising specialists facet.
The truth is that companies who aren't currently using qualified online advertising agencies to assist
them together with their marketing haven't all incorporated local into their internet
sites and marketing, meaning they are most likely getting penalized now by
the search engines.

Feel free to surf to my website: Deangelo: https://www.qbn.com/yousandrapeters/
Citovat
 
 
0 #1 Uwe 2018-10-16 14:22
SEO has become the thorn in internet advertising specialists
side. In fact, companies who are not currently using professional e-marketing agencies to assist them together with their own on-line marketing
all haven't included community in their websites and promotion, which means they're likely getting penalized now by the top search engines.


Check out my blog post Tanja: https://www.qbn.com/yousandrapeters/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit